3 листопада на Сумщині фахівці Держенергоефективності розкривали секрети розумного управління енергоресурсами у закладах соціальної сфери. Презентація відбулася в рамках семінару «Енергоменеджмент у бюджетній сфері: реалії енергоефективності без капіталовкладень».
Як пояснив начальник Управління енергетичного менеджменту та стандартизації Держенергоефективності Павло Ладецький, енергоменеджмент – це той інструмент, що дозволяє оптимізувати енерговитрати в будівлях та суттєво скоротити енергоспоживання без значних капіталовкладень.
Започаткування енергоменеджменту в місті потребує комплексного підходу. Перш за все, потрібно затвердити концепцію впровадження енергоменеджменту в місті та впровадити систему енергомоніторингу. Особливу увагу потрібно приділити підвищенню кваліфікації енергоменеджерів та стимулюванню їх роботи.
У свою чергу т.в.о начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Петро Кондров зауважив, що в області енергоменеджмент вже працює в Сумах і поступово впроваджується у Конотопі.
Фахівці відзначили, що свого часу Сумською обласною адміністрацією та Держенергоефективності підписано меморандум про партнерство у сфері енергетичного менеджменту. Тож Держенергоефективності готове всіляко допомагати місцевій владі у цьому питанні та надавати консультації.
Про досвід Німеччини у питаннях енергоефективності та сприяння у підвищенні спроможності громад у цій сфері розповіла консультант проекту GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» Ірина Гудзь.
Сергій Гаращук, директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради, поділився успіхами Житомира з питань енергоменеджменту.
Про те, як реінвестувати заощаджені на енергоспоживанні кошти в інші енергоефективні проекти, розповів експерт Вадим Литвин.
Довідково
Семінар організовано Держенергоефективності спільно з Сумською ОДА, Проектом GIZ «Реформа в сфері енергоефективності України» та Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні.