Бути готовими протистояти будь-яким загрозам рятувальникам допомагають постійні тренування та відпрацювання взаємодії між всіма екстреними службами, які дбають про безпеку громадян та захищають територію України. Тож фахівці ДСНС регулярно беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних навчаннях та тренуваннях, у ході яких відпрацьовуються заходи під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
Так, масштабні пожежно-тактичні навчання з організації взаємодії та дії оперативних служб у випадку виникнення авіаційних подій відбулися 1 листопада на території Міжнародного аеропорту «Львів». Під час навчань рятувальники відпрацювали елементи гасіння пожежі на повітряному судні та запобігли виникненню займання на поруч розташованому літаку. Також вогнеборці здійснили заходи щодо порятунку людей із повітряного судна. Після практики відбулася семінар-нарада, на якій учасники тренувань підбили підсумки тренування та ще раз узгодили порядок організації гасіння пожежі на літаках, і схеми подачі вогнегасних речовин від пожежно-рятувальної техніки.
Водночас на Черкащині тривають командно-штабні навчання щодо готовності та реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний та в особливий час, які передбачають відпрацювання взаємодії усіх ланок системи цивільного захисту регіону шляхом розіграшу сценаріїв надзвичайних ситуацій, що найбільш характерні для Черкаської області. Зокрема, ускладнення погодних умов, аварію у сховищі азотної кислоти на одному з місцевих підприємств, пожежу на складах з боєприпасами, а також зіткнення та сходження з рейок пасажирського і вантажного потягів з подальшою пожежею та витоком рідкого аміаку. Учасники навчань вже відпрацювали перші ввідні щодо загрози виникненню надзвичайної ситуації природного характеру, пов’язаної із погіршенням метеорологічних умов, а також умовною аварією у сховищі азотної кислоти на місцевому підприємстві.
У Хмельницькій області на базі обласного госпіталю ветеранів війни у с. Ружичанка Хмельницького району відбулися пожежно-тактичні навчання щодо організації гасіння пожежі та рятування громадян різними способами на об’єкті з масовим перебуванням людей. Під час тренувань були задіяні усі служби взаємодії: зокрема, поліція, медицина катастроф та газова служба. Спільними зусиллями учасників навчань загоряння вдалося локалізувати, пожежу ліквідувати, а персонал та пацієнтів медичного закладу евакуювати.
Загалом тренування та спільні навчання щодо попередження виникненню різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.