• In English
 • Мінекономрозвитку: Що вплинуло на позицію України у рейтингу Doing Business 2018
  опубліковано 31 жовтня 2017 року о 16:14

  Світовий банк оприлюднив черговий рейтинг легкості ведення бізнесу Doing Business 2018, в якому Україна посіла 76 місце. У порівнянні з минулим роком результат покращився на 4 позиції.

  Рейтинг Doing Business укладається Світовим банком щорічно на наступний рік та порівнює простоту підприємницької діяльності у різних країнах світу. За останній рік Україна суттєво покращила бізнес-клімат, але на її кінцеву позицію в рейтингу вплинули й істотні позитивні зміни у інших країнах, адже багато з них у своїй внутрішній діяльності орієнтуються на рейтинг Doing Business.

  Рейтинг Світового банку складається за 10 критеріями. За чотирма з них Україна продемонструвала зростання. Найбільше країна піднялася за компонентом «Одержання дозволів на будівництво»: зі 140 на 35 позицію. +105 позицій - це найбільший ріст по компоненту серед всіх інших країн. Йому сприяли те, що  Київська міська рада зменшила розмір пайової участі в розвитку інфраструктури для нежитлових будівель з 10 до 2% та зниження вартості послуг з технагляду у будівництві.

  За компонентом «Сплата податків» Україна піднялася з 84 на 43 сходинку. +41 пункт - це результат зменшення та уніфікації ставки Єдиного соціального внеску. Ці зміни відбулися у 2015 році, але через особливість методології рейтингу були зараховані лише зараз.

  У звіті Світового банку позитивно відзначено те, що Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку запровадила вимогу розкривати інформацію щодо угод із заінтересованістю. На жаль, це не вплинуло на підвищення позиції України за компонентом «Захист міноритарних акціонерів», тому що знизилася оцінка за двома іншими індексами (прав акціонерів та корпоративної прозорості), які також формують цей компонент.

  Україна також піднялася на 2 позиції за компонентом «Приєднання до електричної мережі» завдяки зменшенню вартості приєднання електроустановок до мереж Київенерго і на 1 позицію за компонентом «Врегулювання неплатоспроможності» (завдяки технічним коригуванням показників).

  На жаль, не відбулося покращення позицій України також за критеріями «Започаткування бізнесу», «Отримання кредиту», «Міжнародна торгівля», «Примусове виконання контрактів», «Реєстрація власності». Зміни в Україні у цих сферах виявилися недостатніми у порівнянні з успіхами інших країн.

  «Ми ідемо вперед. Можливо, не так швидко, як хотілося б, але ми чітко знаємо, у якому напрямку нам потрібно рухатися. Цьогоріч місія Світового банку приїжджала в Україну на наше запрошення, щоб їх висновки були максимально об’єктивними. Я думаю, ми продовжимо таку практику надалі. І звісно, працюватимемо на покращення бізнесклімату", - прокоментував результати Степан Кубів, Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

  «+4 позиції - це добре, але ми хочемо краще. Увійти у Топ-40 рейтингу Україні має допомогти законопроект, який разом розробили Мінекономрозвитку і Офіс ефективного регулювання - №6540. Прийняти його треба якомога швидше, адже в дерегуляції важлива швидкість. Інші країни теж орієнтуються на рейтинг і роблять багато, адже, як і ми, зацікавлені у залученні інвесторів. Щоб залишатися на тому ж місці у рейтингу, треба бігти, а щоб рухатися вперед - бігти удвічі швидше. Тому ми підкреслюємо необхідність якомога швидшого ухвалення законопроекту №6540, який значно покращить інвестклімат в Україні», - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

  Звіт Світового банку (англійською мовою) можна переглянути тут: www.doingbusiness.org

  Довідково

  Оцінка Світового банку у Doing Business охоплює низку показників по 189 країнам світу та опрацьовується з використанням відгуків представників урядів, учених, фахівців-практиків і рецензентів.

  Рейтинг покликаний дати об'єктивну основу для розуміння і вдосконалення систем нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності по всьому світу.