• In English
  • Рамкова програма партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 рр. надзвичайно важлива для покращення ситуації на Сході, - І. Климпуш-Цинцадзе
    опубліковано 28 жовтня 2017 року о 13:04

    Рамкова програма партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки надзвичайно важлива для покращення ситуації на Сході.  Про це Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила під час зустрічі з Адміністратором Програми розвитку ООН (ПРООН)  Акімом Стайнером.

    Нещодавно Уряд України схвалив рамковий проект партнерства між Україною та Організацією Об'єднаних Націй на 2018-2022 роки. Нова програма партнерства є важливою базою зі стратегічного планування та вагомою допомогою Україні на наступні п'ять років.

    У ній визначаються чотири сфери співпраці, які стануть пріоритетними на наступний п’ятирічний період: стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права; безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на Сході.    Бюджет Рамкової програми становить 667 млн дол. США.

    Віце-прем’єр  висловила вдячність за активну участь офісу ПРООН в Україні у заходах із протидії корупції, зокрема, допомогу в розробці програмного забезпечення для системи електронного декларування в Україні, а також запровадження процедури придбання медичних препаратів через закупівельні механізми ПРООН і ЮНІСЕФ.

    Обговорюючи досягнення Україною Цілей сталого розвитку, сторони приділили увагу темі рекреації зони відчуження Чорнобильської АЕС, необхідності залучення відповідного фінансування і можливостям подальшого використання цієї території. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна потребує постійного залучення ПРООН як координатора з питань міжнародного співробітництва в Чорнобилі для вирішення потреб місцевих громад, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, для підтримки їхнього сталого розвитку та реабілітації постраждалих  громадян.

    Віце-прем’єр-міністр також позитивно оцінила координаційну роль офісу ПРООН в Україні в підготовці планів гуманітарного реагування для України.

    Зокрема, йдеться про створення Багатостороннього цільового фонду ООН / Світового банку для підтримки процесів відновлення та розбудови миру на Сході України.

    А.Стайнер наголосив на значному потенціалі України і позитивні перспективи подальшого розвитку її економіки, а також на важливості більш активного залучення фінансування для реалізації проектів в Україні.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила Адміністратора Програми розвитку ООН здійснити візит до України найближчим часом.

    Довідково

     За даними ООН, у 2016 р. організації системи ООН мобілізували 212,5 млн дол. США на цілі допомоги Україні, з них 70 млн дол. США були мобілізовані ПРООН. За обсягами ресурсів і портфелем проектів програмна діяльність ПРООН в Україні є однією з найбільших в регіоні Європи.

    У 2017 р. організації системи ООН мають намір залучити 269,3 млн дол. США на цілі допомоги Україні, з них 80 млн дол. США – в частині Програми розвитку ООН.