Держпродспоживслужба зацікавлена в реалізації спільних проектів у рамках Програми зменшення біологічної загрози

опубліковано 27 жовтня 2017 року о 10:24

Представники Держпродспоживслужби, Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи та представництва «Блек енд Вітч Спешиал Проджект Корп.» (Black&Veatch Special Projects Corp.) на зустрічі з Головою Держпродспоживслужби Володимиром Лапою обговорили поточні і майбутні спільні біологічні дослідження у рамках Програми залучення до спільної біологічної діяльності Агентства зменшення біологічної загрози Міністерства оборони США.

Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов’язані з діагностикою та дослідженням африканської чуми свиней (АЧС) в Україні та зробили огляд поточних результатів проведеної роботи.

Зокрема, фахівці проаналізували результати проекту «Аналіз загрози поширення АЧС та класичної чуми свиней у популяції диких кабанів в Україні: покращення діагностики, нагляду та профілактики», який був завершений в серпні 2017 року, а також обговорили Проект «Регіональна оцінка ризиків передачі вірусу АЧС у дикій фауні через торгові шляхи («з поля до столу») в Україні – підходи розробки ефективних карантинних заходів і стратегій контролю за вірусом АЧС», який запланований на березень 2018 – квітень 2019 років.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа порядкував представникам «Блек енд Вітч» за активну підтримку України в сфері зменшення біологічної загрози та Держпродспоживслужби загалом.

«Проект надає велику підтримку Службі в частині забезпечення діагностикумами, які дозволять визначати наявність АЧС у поголів`я свиней. У нас був такий період, коли ветеринарна служба повністю залежала від такої допомоги, і це було критично важливо для нас. І ваша підтримка дозволила нам проводити спостереження і дослідження стосовно АЧС», - наголосив Володимир Лапа.

За його словами, за час роботи Держпродспоживслужби питання організації внутрішньої роботи були удосконалені. І проблема забезпечення діагностикумами уже практично вирішено – оголошено відповідні тендери на закупівлю цих препаратів за рахунок державного бюджету і найближчим часом відбудуться їх поставки.

Володимир Лапа зазначив, що Держпродспоживслужба зацікавлена у поглиблені співробітництва в реалізації спільних проектів у рамках Програми залучення до спільної біологічної діяльності

У свою чергу менеджер з питань біоспостережнення на науково-дослідної роботи Програми залучення до спільної біологічної діяльності Девід Мустра наголосив на позитивній динаміці двосторонніх комунікацій з Держпродспоживслужбою: «Наше співробітництво зі Службою є  багатокомпонентним, і приємно, що зараз вдалося увійти в режим постійних комунікацій та координації».

Учасники зустрічі обговорили майбутні пріоритети та подальші кроки щодо реалізації проектів в напрямку спільних біологічних досліджень. Зокрема, була висловлена взаємна зацікавленість співпрацювати в сфері наукових досліджень, нормативно-правового регулювання з використанням досвіду США, оснащення лабораторної мережі, проведення тренінгів для спеціалістів галузі тощо.