• In English
 • Уряд затвердив План заходів з виконання Угоди про асоціацію
  опубліковано 25 жовтня 2017 року о 15:41

  Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 25 жовтня затвердив План заходів з виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Ухвалення документа разом з чіткою стратегією  контролю реалізації його положень дозволить прискорити ефективне виконання Угоди про асоціацію. Про це під час сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів повідомила Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Презентуючи План, вона зазначила, що сьогоднішні євроінтеграційні рішення Кабміну – надважливі, і Уряд вперше визначив євроінтеграцію невідємною частиною стратегічного планування та формування політики кожного міністерства. Віце-прем’єр-міністр наголосила, що разом із затвердженням Плану заходів затверджується і процедура моніторингу та контролю виконання Угоди про асоціацію. Так, віднині на відповідному засіданні Урядового комітету щокварталу розглядатимуться прогрес виконання Угоди і доцільність оновлення завдань у зв’язку з ухваленням рішень органами Асоціації. Результатом такого моніторингу мають стати рішення як щодо зняття з порядку денного виконаних завдань, так і щодо невідкладних заходів згідно з  пріоритетами. Також комітет встановлюватиме чіткі терміни їх виконання.

  В результаті Уряд планує досягти вчасного виконання завдань та швидкого ухвалення рішень органів асоціації щодо відкриття ринків для товарів та послуг, скасування нетарифних бар’єрів у торгівлі між сторонами, перегляду інституційних засад окремих державних політик у відповідності до права ЄС.

  План заходів визначає понад 2000 конкретних завдань щодо виконання положень Угоди та додатків до неї та понад 5000 заходів з їх реалізації. У той же час 42 тимчасові акти попередньої звітності та моніторингу втрачають чинність.

  Невідємною частиною стратегії реалізації Угоди стане також і Орієнтовний план перекладів актів ЄС. За цим планом протягом 2017-2018 рр. Урядовий офіс з європейської та євроатлантичної інтеграції  має забезпечити переклад 418 правових актів ЄС відповідно до завдань Угоди на цей період.

  Підсумовуючи свій виступ, Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості створення системи ефективного виконання Угоди і використанні всіх наявних для цього інструментів. «Виконання Угоди про асоціацію є, беззаперечно, виграшною стратегією для кожного громадянина, для бізнесу і для держави в цілому», – резюмувала Віце-премєр-міністр.

  «Сьогоднішні надважливі рішення щодо євроінтеграції дозволять зробити процес виконання Угоди про асоціацію більш динамічним», – наголосив Премєр-міністр України Володимир Гройсман.

  Директор Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на брифінгу після засідання Уряду додала, що План заходів – це зобов’язання за двадцятьма чотирма напрямками державної політики, які стосуються соціальних питань, реформи енергетичного сектору, розвитку системи послуг і багатьох інших сфер. О.Стефанішина підкреслила, що наслідком реалізації Плану заходів з виконання Угоди стане не просто реформа того чи іншого сектору, а й відповідні рішення в рамках Угоди про асоціацію про повне відкриття ринків ЄС для українських товарів та послуг. «Ці рішення тільки сьогодні стають досяжною реальністю, після того як Уряд спланував свою роботу щодо виконання Угоди на 10 років вперед», - підкреслила О.Стефанішина.