• In English
  • У Берліні Сергій Савчук представив досягнення в енергоефективності та інвестиційну привабливість "зелених" проектів в Україні
    опубліковано 10 жовтня 2017 року о 11:49

    9 жовтня в рамках робочої поїздки до м. Берлін (Німеччина) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у конференції в рамках Тижня відновлюваної енергетики та енергоефективності, організованого Німецьким товариством міжнародної співпраці.

    Зокрема, С. Савчук презентував міжнародним експертам успішні реформи законодавства, що активізували інвестування у відновлювану енергетику України. 

    «Більше 700 млн євро інвестицій, залучених за останні 3 роки у генерацію «чистої» енергії – свідчення сприятливого регуляторного поля та привабливого ринку з величезним ресурсним потенціалом», - підкреслив він. 

    Як пояснив Голова, серед основних досягнень – впровадження стимулюючого тарифу на тепло «не з газу», прив’язка «зеленого» тарифу до євро та можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу енергії за «зеленим» тарифом. 

    «Усі проекти з «чистої» енергетики вкрай необхідні Україні, адже вирішують не лише енергетичні, а й екологічні та економічні проблеми громад. Це зменшення шкідливих викидів вуглецю, активізація роботи місцевого бізнесу, підвищення зайнятості населення, пожвавлення економіки. Особливо актуальним для українських міст є виробництво енергії з відходів», - повідомив С. Савчук. 

    Він наголосив, що в Україні вивозиться 10 млн тонн побутових відходів в рік. З них можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт*год електроенергії і заміщувати 700 млн м3 газу щорічно. Для освоєння такого потенціалу Агентством вже розроблено економічну модель встановлення заводу з виробництва енергії з відходів.

    Окрім цього, Держенергоефективності працює над механізмом стимулювання підприємств до енергоефективності. Також опрацьовується питання створення якісної проектної документації для залучення інвестицій. 

    «В Україні ми дали поштовх розвитку багатьох сфер: генерації «чистої» електроенергії та тепла, стимулювання переходу населення на сонячні панелі, утеплення житлового фонду, впровадження ЕСКО-проектів та енергоменеджменту у бюджетній сфері. Нам є що запропонувати іноземним інвесторам, і водночас ми готові продовжувати залучати досвід та технології провідних країн світу, зокрема Німеччини», - закликав до співпраці учасників заходу Сергій Савчук.