• In English
  • У Міненерговугілля проведено навчання для осіб, уповноважених на виконання антикорупційних програм підприємств
    опубліковано 04 жовтня 2017 року о 12:53

    Одноденний семінар щодо запобігання корупції проведено у межах виконання Антикорупційної програми Міненерговугілля 3 жовтня цього року для керівників (заступників керівників) підприємств та осіб, уповноважених на виконання антикорупційної програми юридичної особи.

    Основним завданням заходу було удосконалення вмінь щодо побудови ефективної роботи з реалізації антикорупційних програм підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля.

    Розглянуто такі напрямки антикорупційної роботи: антикорупційна програма юридичної особи, практичні аспекти реалізації; організація і проведення антикорупційної перевірки ділових партнерів підприємства; побудова ефективної комплаєнс-програми. Шлях від антикорупційної програми до прозорості та ефективного використання активів держави.

    Лекторами на заході виступили представники Національного агентства з питань запобігання корупції Юлія Врублевська та Андрій Смага, а також експерт з комплаєнс Олег Бойко.

    Представники ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Поліщук та ДП «НЕК «Укренерго» Юрій Соловей поділилися з колегами практичним досвідом врегулювання конфлікту інтересів, що виникає у діяльності посадових осіб юридичної особи публічного права.

    Довідково

    Відповідно до частини другої статті 62 Закону України «Про запобігання корупції» в обов’язковому порядку антикорупційна програма затверджується керівниками:

    1) державних, комунальних підприємств, господарських товариств (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень;

    2) юридичних осіб, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель", якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.
    Так, у 2017 році на всіх підприємствах Міненерговугілля, які відповідають критеріям обов’язковості затвердження антикорупційних програм розроблено та затверджено відповідні антикорупційні програми, зокрема, на:

    ДП «НАЕК «Енергоатом»

    ДП «НЕК «Укренерго»

    ДПЗД «Укрінтеренерго»

    ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»
    ПАТ «Укргідроенерго»
    ДП «Львіввугілля»
    ПАТ «Лисичанськвугілля»
    ДП «Мирноградвугілля»
    ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1»
    ПАТ «Шахта «Надія»
    ДП «Шахта ім. М.С.Сургая»
    ДП «Торецьквугілля»
    ДП «Смоли»
    ДП «Селидіввугілля»
    ДП «Регіональні електричні мережі»
    ДП «Первомайськвугілля»
    ДП «Держвуглепостач»
    ДП «Волиньвугілля»
    ДП «ВК «Краснолиманська».














    Сектором з питань запобігання та виявлення корупції Міненерговугілля опрацьовано проекти зазначених антикорупційних програм та встановлено, що вони відповідають Типовій антикорупційній програмі юридичної особи, затвердженій рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 02.03.2017 № 75, зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 09.03.2017 за № 326/30194.

    Антикорупційні програми підприємств Міненерговугілля розміщено на офіційному веб-сайті Міненерговугілля у рубриці «Запобігання проявам корупції».