• In English
  • Найближчим часом відбудеться візит Міністра закордонних справ Албанії до України, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
    опубліковано 25 вересня 2017 року о 15:09

    Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Албанія в Польщі (та Україні за сумісництвом) Шпреса Курета обговорили шляхи поглиблення українсько-албанських відносин.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна уважно стежить за темпами переговорного процесу між Албанією та Європейським Союзом, адже Угода про асоціацію між Албанією та ЄС була підписана ще у червні 2006 р., а в червні 2014 р. Албанія отримала статус кандидата на членство в ЄС. Ш.Курета розповіла, як Албанія проводить реформи, необхідні для отримання членства, та з якими викликами стикається країна на своєму євроінтеграційному шляху.

    Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що Україна зацікавлена в розвитку українсько-албанських відносин у політичній, торговельно-економічній, туристичній, гуманітарній та інших сферах, і запропонувала розглянути обмін двосторонніми візитами. Вона висловила сподівання, що найближчим часом Україну відвідає з візитом Міністр закордонних справ Албанії (візит Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна в Албанію відбувся рік тому). Уряд Республіки Албанія ще у 2010 році запровадив безвізовий режим поїздок для громадян України. Своєю чергою у вересні минулого року Кабінет Міністрів України схвалив підписання Угоди про лібералізацію візового режиму між Україною та Албанією. Цей крок дав новий імпульс двостороннім відносинам у сфері туризму, а також міжособистісних відносин між українцями та албанцями. Посол Ш.Курета зазначила, що двосторонні дипломатичні консультації з обговоренням деталей відповідного плану дій щодо поглиблення відносин між Україною та Албанією заплановані на кінець жовтня – початок листопада.

    Окремо Посол зазначила, що останніми роками Албанія нарощує туристичний потенціал, і є значні перспективи розвитку двостороннього співробітництва в галузі туризму. Такій співпраці сприяло б відкриття дипломатичних представництв України в Албанії та Албанії в Україні. Сторони зазначили, що нагальним питанням є призначення Посла України в Албанії за сумісництвом (за аналогією з тим, як працює в Україні за сумісництвом Посольство Албанії в Польщі). Іванна Климпуш-Цинцадзе позитивно оцінила діяльність Почесного консульства Республіки Албанії у Харкові під керівництвом пана Шахіна Омарова, яке працює понад два роки.

     Віце-прем’єр-міністр зазначила, що для України також цікавим є досвід Албанії як країни-члена НАТО (членство набула в 2009 р.), адже Україна зараз здійснює реформи в оборонному секторі, щоб відповідати стандартам Альянсу. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила вдячність албанському народу за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, адже низкою заяв Уряд Албанії засудив військову агресію РФ щодо України, окупацію Криму, проведення незаконних виборів на окупованих територіях України та інші порушення режимом В.Путіна норм міжнародного права. «Ми – невелика країна, але ми знаємо ціну незалежності. Ми дуже мирна країна і наш європейський курс  абсолютно непохитний. Тому  Україна має бути впевнена в нашій всебічній підтримці», – зазначила Посол Ш.Курета.

     

    Довідково

    За даними Державної служби статистики України, у січні-липні 2017 р. обсяг українсько-албанського товарообігу становив близько 14,9 млн дол. США. Зокрема, експорт становив 11,5 млн дол. США, а імпорт склав 3,4 млн дол. США. Позитивне для України сальдо становить 8,1 млн дол. США. Основу експортних поставок з України в Албанію складають чорні метали, добрива, жири та олії, цукор і кондитерські вироби. Головними імпортованими товарами є чорні метали та взуття.