• In English
 • Щороку в останню неділю вересня суспільство відзначає Міжнародний день глухих
  опубліковано 25 вересня 2017 року о 13:15

  Щороку в останню неділю вересня суспільство відзначає Міжнародний день глухих.

  Дана подія – є приверненням  уваги суспільства до наших співвітчизників, які мають порушення слуху, необхідності створення умов для інтеграції наших громадян  в усі сфери життя країни.

  Посилення соціального захисту та підтримка осіб з інвалідністю, у тому числі з вадами слуху є одним з пріоритетів діяльності Уряду.

  Наш обов’язок – спрямовувати зусилля на розв’язання насущних проблем осіб з інвалідністю, керуючись принципами гуманізму і справедливості.

  Міжнародний день глухих заснований в 1951 році на честь створення Міжнародної федерації глухонімих та відзначається в останню неділю вересня.

  На сьогодні Всесвітня федерація глухонімих об’єднує близько 70 мільйонів глухих людей із 123 країн світу і є однією із старіших міжнародних організацій людей з обмеженими можливостями.

  Відповідно до статистичних даних з порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Людина може  мати  вроджені вади слуху, втратити слух в результаті травми чи хвороби.

  Соціально значимими дефектами слуху у всьому світі страждають близько 30 мільйонів осіб. В Україні, наприклад, близько 40 тис. людей з інвалідністю по слуху.

  На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування, яка останнім часом все більше і більше цікавить вчених, − мова поглядів і жестів. Всесвітня Федерація глухих у 50-ті роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, у тому числі і спортивних, розробила Жестуно − систему Жестів.

  На території України осіб з вадами слуху об’єднує Українське товариство глухих, яке є громадською організацією із всеукраїнським статусом.

  Міністерство всебічно співпрацює з цим товариством, надає всіляку допомогу, зокрема через Міністерство товариство отримує фінансову допомогу з Державного бюджету, його підприємства користуються податковими та іншими пільгами.

  За сприяння центральних та місцевих органів виконавчої влади інваліди з  вадами слуху отримують технічні та інші засоби реабілітації, вироби медичного призначення. Для дітей, які потребують корекції слуху в Україні функціонує мережа загальноосвітніх навчальних закладів.  

  Крім того, держава підтримує людей з вадам слуху у сфері культури та спорту  задля спільної мети – побудови суспільства рівних можливостей.

  Національна дефлімпійська збірна команда України - одна із лідерів світового дефлімпійського спорту

  Українські спортсмени за підсумками участі у змаганнях Дефлімпійських ігор 2017 року вибороли 99 медалей: 21 золоту, 42 срібні, 37 бронзових у 15 видах спорту (без медалей тільки бадмінтон) та забезпечили впевнене друге загальнокомандне місце серед 90 країн-учасниць.