• In English
 • Еміне Джапарова: Дуже важливо зберегти контакти активної кримськотатарської молоді Криму і материкової України
  опубліковано 20 вересня 2017 року о 12:40

  18 вересня 2017 року в ІА "Укрінформ" Міністерство інформаційної політики України презентувало перший етап європейського проекту "Qirim Young" зі створення кримськотатарського молодіжного парламенту з функціями уряду.

  Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова: "Проект – абсолютно супроводжує цілі двох стратегій, які були розроблені в МІП: Стратегія інформаційної реінтеграції Криму і Стратегія публічної дипломатії кримськотатарського народу. Мета російської пропаганди та окупаційної влади – розділити, зробити все можливе для того, щоб дистанціювати Крим від материкової України не тільки територіально, а й у тому числі політично та інформаційно. А наша мета - не тільки розповідати Україні та міжнародній спільноті про те, що сьогодні в Криму відбувається, а й створювати платформи, об'єднання та умови, щоб зв'язок з нашою територією Криму не втрачався".

  За словами керівника німецької молодіжної організації “Interkulturelles NetzwerkСебастіана Маасса, їхня неурядова громадська організація щороку реалізує приблизно 35 міжкультурних проектів. Завдання – організовувати різні заходи для молоді з метою обговорення різних політичних тем.

  "У нас з Яшаром Фазиловим виникла ідея об'єднати кримськотатарську молодь для того, щоб вона не втратили свою національну ідентичність, та створити щось на зразок молодіжного європейського парламенту. Це повинна бути така організація, де кримськотатарська молодь могла б виробити свою політику, своє бачення сучасної політики", - сказав Себастіан Маасс.

  Яшар Фазилов, представник проектного департаменту ГО «Клуб Люм’єр»: «Дуже болюче дивитися на молодь, яка опинилася в даній ситуації розділена. Частина молоді залишилася в Криму, частина – на материковій Україні. Наша справа – це допомогти молоді, підставити їй своє плече. Таким чином з'явилася ідея цього проекту".

  Організаторами заходу виступило Міністерство інформаційної політики України.