Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон провів перше засідання Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії. Затверджено персональний склад Координаційного центру та регламент роботи.
Головою Координаційного центру із забезпечення запровадження нового ринку електричної енергії є Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, співголовою - перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський. Заступниками голови Координаційного центру визначено голову НКРЕКП Дмитра Вовка та Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика.
На виконання зобов’язань України за Третім енергетичним пакетом ЄС у квітні цього року парламентарями прийнято Закон «Про ринок електричної енергії» - розроблений спільно з європейським Енергетичним Співтовариством, схвалений багатьма міжнародними партнерами.
За словами Віце-прем’єр-міністра, Закон запроваджує абсолютно нові, прозорі, конкурентні та ефективні правила гри на ринку електричної енергії, які дадуть поштовх розвитку нашої економіки, надходженню інвестицій в галузь, а споживач у майбутньому зможе вільно обирати постачальника електричної енергії.
«Перед нами стоїть надважливе завдання - провести глибинну реформу ринку електроенергії. В основі цієї реформи перш за все інтереси споживача. Монополія на ринку має бути ліквідована, а українці отримають право самостійно обирати у кого купувати електроенергію - у того, в кого якісна послуга і конкурентна ціна», - наголосив під час засідання Володимир Кістіон.
Основну роль в їх відпрацюванні будуть відігравати – НКРЕКП, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, ДП «Енергоринок» та НЕК «Укренерго». Завдання Координаційного центру – координувати цю роботу й надавати всебічне сприяння у вирішенні проблемних питань.
«Нам потрібно сконцентрувати зусилля над розробкою нормативно-правової бази, адже з даного Закону випливає потреба в розробці не менше 100 нормативно-правових актів. Також нам слід провести реорганізації державного підприємства «Енергоринок» й Державної інспекції з енергетичного нагляду, корпоратизацію національної енергетичної компанії «Укренерго». До нормотворчого процесу долучатимемо також і громадськість та міжнародну експертну спільноту, що дасть змогу максимально врахувати кращий досвід й думку тих, хто працює в цій сфері», - резюмував Володимир Кістіон.