• In English
  • Поступово ми закриваємо корупційні лазівки, хоч деякі люди і виявляють неабияку креативність, - Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з Дорадчою радою антикорупційної ініціативи ЄС
    опубліковано 08 вересня 2017 року о 18:47

    Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з членами Міжнародної антикорупційної консультативної ради Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні, яка впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

    За допомогою цієї програми ЄС надає допомогу Україні у створенні нових антикорупційних державних органів, а також сприяє підвищенню доброчесності та підзвітності місцевих органів влади. Робота самої Консультативної ради спрямована на допомогу парламентського комітету з питань запобігання і протидії корупції. Зокрема, Консультативна рада допомагатиме комітету зміцнити нагляд за реалізацією антикорупційної політики та розвиватиме його спроможність аналізувати і вдосконалювати стратегічну законодавчу базу.

    Це перший візит Ради до України. Такі візити будуть відбуватися двічі на рік, а в решту часу вестиметься практична робота. «Звіти нашої Ради будуть враховуватися при оцінці виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках міжнародних організацій», – наголосив член Ради Джіованні Кесслер.

    Віце-прем’єр привітала рішучість членів Ради, розповіла про антикорупційні процеси в Україні та порушила проблемні питання. Зокрема, вона повідомила про функціонування антикорупційних інституцій, хоч і підкреслила, що їхня робота все ще не є ідеальною. Україна потребує допомоги у підвищенні професійної спроможності новостворених органів. Також велика кількість корупційних справ затримуються в судах. Це є опором старої системи. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила надію, що оновлений Верховний Суд України надасть поштовху антикорупційній боротьбі. Також вона поінформувала про прогрес у становленні роботи Національного агентства з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА).

    Віце-прем`єр наголосила, що важливим є не лише покарання за антикорупційні злочини, а й запобігання ним. У цьому контексті, переконана Іванна Климпуш-Цинцадзе, важливою є реформа енергетичного сектору, робота системи державних закупівель ProZorro та автоматичне повернення ПДВ підприємцям. Важливими заходами, вважає вона, є приватизація, а також підготовка до медичної, освітньої, пенсійної та земельної реформ. «Поступово ми закриваємо корупційні лазівки, хоч деякі люди і виявляють неабияку креативність», – сказала вона.

    Члени Ради привітали прогрес щодо антикорупційної боротьби та підкреслили важливість його комунікації. Вони зазначили, що країни, які починають активно боротися з корупцією, зазвичай падають у рейтингах сприйняття корупції, але це природньо, оскільки всі проблеми випливають на поверхню. Тому для України дуже важливо донести своїм громадянам детальне роз’яснення антикорупційних заходів.