• In English
  • Україна має бути рівноправним учасником реалізації стратегій розвитку європейських регіонів, - В'ячеслав Негода
    опубліковано 06 вересня 2017 року о 16:39

    Україна має досвід реалізації спільно з європейськими партнерами стратегії розвитку європейських регіонів. Беручи участь у Стратегії ЄС для Дунайського регіону, ми вже відчули усі переваги і недоліки такого механізму. І це має бути враховано під час планування подальшої співпраці.

    Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, виступаючи на конференції «Європа Карпат» у рамках XXVII Економічного форуму, що триває цими днями у Польщі.

    У своєму виступі на тему «Політика розвитку для європейських регіонів. Карпатська, Дунайська, Балтійська та Адріатична стратегії в європейській політиці розвитку. Переваги та недоліки розвитку Карпатського субрегіону» В’ячеслав Негода наголосив, що для України участь в макрорегінальних стратегіях Європейського Союзу має велике політичне та євроінтеграційне значення, дає додатковий поштовх для розвитку як окремих регіонів, так і країни в цілому.

    Він нагадав, що Україна активно долучилася до реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону ще у 2011 році. За останній рік Україна значно активізувала участь  в Стратегії, чітко визначивши цілі та конкретні проекти, які відповідають пріоритетам Стратегії, створила національний координаційний механізм.

    «Водночас, ми зіткнулися і з недосконалими механізмами співпраці в рамках реалізації стратегії. Незважаючи на спільні регіональні цілі як країн-членів так і країн – не членів ЄС, обмежені фінансові інструменти для реалізації спільних проектів та нерівний доступ до ресурсів ЄС  знижують зацікавленість учасників та стають ключовими чинниками, що гальмують участь країн – не членів ЄС у стратегіях розвитку європейських регіонів», – сказав В’ячеслав Негода.

    Перший заступник Міністра наголосив, що, започатковуючи нові стратегії, важливо зробити висновок з практики участі України у Стратегії для Дунайського регіону та на майбутнє планувати співпрацю з реалізації стратегій ЄС на паритетних засадах.

    Інформація щодо реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону в Україні є ТУТ.

    Довідково

    До Дунайського регіону належать чотири області України з населенням у 6 млн. осіб: Івано-Франківська, Закарпатська, Одеська та Чернівецька.

    В 2016 році Уряд України затвердив Державну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, яка визначила пріоритетні напрями, завдання, заходи та 25 основних проектів транскордонного співробітництва, майже половина з яких спрямована на вирішення пріоритетних завдань розвитку саме Дунайського регіону.

    У жовтні 2016 року функції із забезпечення діяльності Координаційного центру з провадження діяльності, пов’язаної з участю України в реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону передано від Мінекономрозвитку до Мінрегіону.