
Олександр Ярема: Молодіжна політика в умовах децентралізації орієнтована на розвиток молоді в своїх територіальних громадах
Ключовим завданням процесу децентралізації є створення умов, щоб перед юнаками та дівчатами не поставало питання виїзду зі своїх громад. На цьому наголосив заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема на всеукраїнській конференції “Молодіжна політика в умовах децентралізації”.
“Молодь - це наше сьогодення, і нам разом потрібно робити так, щоб молоді люди відчували, що це їх час, їх відповідальність, та брали активну участь у прийнятті рішень. Саме тоді ми разом досягнемо успіху і тих результатів, яких прагнемо”, - наголосив Олександр Ярема, акцентуючи на важливості спільної роботи з подолання викликів сучасності.
“Молодіжна політика, яку формує Міністерство, спрямована на те, щоб молодь мала можливість розвиватися, отримувати комфортні умови в своїх територіальних громадах”, - зауважив посадовець.
Заступник Міністра поінформував про стратегічні завдання, спрямовані на досягнення цієї мети. Серед них опрацювання концепції реалізації молодіжної політики в умовах децентралізації, методології формування єдиного молодіжного простору, що сприятиме поширенню кращих практик, які існують в різних громадах і за кордоном. А також формування моделі функціонування округу, де молодіжна політика займатиме центральну позицію.
Олександр Ярема поінформував про результати щорічного репрезентативного соціологічного дослідження "Молодь України – 2017".
Опитування проводилось на замовлення Міністерства молоді та спорту з 20 липня по 10 серпня в 24 областях України та м. Києві. Участь у ньому взяли 2000 респондентів віком від 14 до 34 років.
Згідно з отриманими даними близько 49% молодих людей знають про процеси децентралізації, які відбуваються в країні. Однак існує потреба в більшому інформуванні молоді про стан проведення реформи, оскільки понад 40% зазначили, що не володіють такою інформацією. Разом із тим, 37% молодих людей висловили готовність брати участь у розбудові своєї громади.
За словами Олександра Яреми, серед інструментів, яким саме чином молодь бачить свою участь у розвитку громади, на перших позиціях – розробка і реалізація молодіжних проектів й ініціатив та створення молодіжних ініціативних груп або організацій.
Заступник Міністра також проаналізував основні напрями реалізації молодіжної політики. А саме: кадрове забезпечення, розвиток молодіжної інфраструктури, належне фінансування молодіжної роботи та залучення молоді до процесу ухвалення рішень.
З презентацією можна ознайомитися ТУТ