У місті Кропивницький завершується перший Національний мистецький фестиваль «Кропивницький-2017», що протягом 29 серпня – 3 вересня проходив за підтримки Міністерства культури України. Основним гаслом фестивалю став вислів - «Культура в час випробувань». Окрім творчої частини, яка представила широкий спектр мистецтва - театр, кіно, музику різних напрямків, образотворче мистецтво, хореографію, сучасне мистецтво, у рамках «Кропивницький-2017» відбулись також масштабні дискусійні платформи, зокрема майстер-класи та лабораторії сучасної драматургії і режисури, критики, дитяча платформа тощо.
За словами Міністра культури України Євгена Нищука, ідея фестивалю народжувалась спільно з представниками місцевої влади, депутатського корпусу та митців. На меті проекту – не лише через мистецькі заходи об’єднати країну, а й подарувати мешканцям Кропивницького нагоду пишатися новою назвою міста на честь одного з фундаторів українського театру, який народився у цьому краї та славив його.
«Це нове дихання для міста, нове життя і новий вир творчої
енергії, - каже Міністр. - Ті митці, які цими днями побували тут, несуть
розголос цієї великої творчої події. Безумовно, у критиків можуть бути
зауваження, але мене переповнює гордість. Тут ми всі спільно зробили велику
подію. Інтернет переповнений яскравими враженнями від кожної з локацій, від кожної вистави, виставки концерту. Ажіотаж
такий, що запрошення на деякі події складно дістати. Це яскраве тому свідчення.
На переконання Євгена Нищука, «Кропивницький став енергетичним
простором для людей, які об’єднуються».
«І нам дуже важливо, щоб ця подія об’єднала і містян, і тих, хто приїжджає сюди через розголос, - наголошує Міністр. - Також під час формування нового бюджету на культуру цей успіх дозволить нам говорити про те, що такі заходи себе виправдовують. Мистецькі фестивалі – це інвестиція в потенціал міста, регіону. Коли на порядку денному у реформуванні країни ключову роль відіграє культура, яка відбудовує, мирить, об’єднує, дарує гарний настрій та надію».
Театральну програму створювали кращі колективи з усієї України - Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка, Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької (Львів), Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. І. Франка, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, Сумський обласний академічний театр драми та музичної комедії ім. М. Щепкіна, Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького, Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша, Київ Модерн Балет під керівництвом Раду Поклітару, Театральна лабораторія «Театр на Чайній», Київський експериментальний театр «Золоті ворота», Львівський академічний духовний театр «Воскресіння», PostPlay Театр (Київ), «Театр переселенця» та інші. До поетичного марафону долучилась ціла плеяда сучасних поетів, мистецькі інсталяції презентували актуальні художники та скульптори. Музичну програму сформували топові українські артисти, зокрема - Арсен Мірзоян, Крихітка, Тартак, Тельнюк: сестри, Сергій Жадан та «Собаки», Kozak System, ДРУГА РІКА.