Володимир Бондаренко: Після реформи міністерство буде саме тим органом виконавчої влади, який формує політику

опубліковано 12 серпня 2017 року о 14:05

На сьогодні для Уряду важливо, щоб на державну службу прийшли люди, які є успішними, які вже досягли результатів, навчаючись чи стажуючись за кордоном, маючи європейський досвід. Про це в інтерв’ю «Громадському радіо» розповів Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко.

За його словами, наразі в десяти міністерствах, а також у Секретаріаті Кабінету Міністрів, які задіяні в пілотному проекті державної служби, змінюється філософія, підхід до роботи структурних підрозділів.

«У цих 10 міністерствах ми змінимо політику щодо того, чим є міністерства. Нині міністерства - це і розпорядник коштів, і управлінець державними підприємствами, і орган виконавчої влади, який формує політику в тій чи іншій галузі. Після реформи міністерство буде саме органом виконавчої влади, який формує політику», - акцентував Володимир Бондаренко. Він додав, що задля цього утворюються відповідні директорати в структурі міністерств, і їхнім завданням буде аналіз тієї чи іншої галузі, напрацювання шляхів вирішення проблеми, яка існує.

«Зараз ми «гасимо пожежі», а ці структурні підрозділи мають попереджати про «пожежі» і пропонувати ідеї на декілька кроків вперед», - зазначив Державний секретар Кабінету Міністрів України.

Володимир Бондаренко, розповідаючи про зміни, наголосив на тому, що весь менеджмент суб’єктами господарювання, які знаходяться у віданні відомства, має бути розмежованим з міністерством. Має бути окремий орган, який буде займатися управлінням підприємств, так званим мікроменеджментом. В тож же час міністерство буде тим органом, який формує політику, для того, щоб усі суб’єкти господарювання працювали за єдиними зрозумілими правилами і розвивалися.

Щодо строків запуску реформи держслужби Володимир Бондаренко повідомив, що вже завершено підготовку нормативно-правових актів, а з другої половини вересня розпочнеться оголошення конкурсів на посади в директорати на нових співробітників. Конкурсні процедури відбуватимуться прозоро та відкрито – два види комп’ютерного тестування, ситуативне завдання, співбесіда – під контролем громадськості, яка також може бути залучена до конкурсної комісії. Проведення конкурсних процедур буде здійснюватися з відеофіксацією.

Державний секретар Кабінету Міністрів зауважив, що: «відновлення поваги і престижу державної служби - це частково і заробітна плата». Сума оплати праці працівників нових директоратів буде прописана в умовах конкурсу і складатиме не менше 40 тис. грн. Державні експерти отримуватимуть таку компенсацію на роботі за державну службу завдяки підтримці реформи Європейським Союзом.

Володимир Бондаренко висловив сподівання, що за рік можна буде побачити результати – нову якість роботи. Реформа продовжуватиметься і торкнеться всіх інших міністерств в 2018 році, додав він.