• In English
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе: Лише зараз забезпечення гендерної рівності стає невід'ємною частиною системної роботи Уряду
    опубліковано 25 липня 2017 року о 17:47

    Лише через двадцять років української незалежності забезпечення гендерної рівності стає невід’ємною частиною системної роботи Уряду.  Про це під час першої наради з уповноваженими з питань гендерної політики в центральних органах виконавчої влади сказала головуюча Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

    «Сьогодні ми маємо розвинуту законодавчу базу з проблематики гендерної рівності. Із 2005 року, коли було ухвалено базовий Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», Україна активно приєднувалася до низки міжнародних договорів та конвенцій, останні 2-3 роки ухвалено низку стратегічних документів, де враховано гендерний аспект», – зазначила Віце-прем`єр-міністр.

    Ідеться про Національну стратегію у сфері прав людини та План дій з її реалізації (2015), Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року (2016), Стратегію подолання бідності та План дій з її реалізації (2016) та Концепцію реформування державного управління (2016). Окрім цього, розроблено проект Стратегії «Освіта: гендерний вимір 2020».

    Проте, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, основні проблеми із забезпеченням гендерної рівності пов’язані з недостатнім рівнем реалізації положень законодавства. «Закон є, але практично не працює, – сказала вона, – Утім у 2017 році вперше гендерне бюджетування інтегровано в стратегічних документах Міністерства фінансів – Стратегію управління державними фінансами на 2017-2021 роки, частиною якої є гендерне орієнтоване бюджетування».

    У 2017 році Уряд відкрив новий напрямок реформування системи оборони та безпеки – створення інституційного підґрунтя для посад гендерних радників у всіх структурах безпеки та оборони.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала про 2 великі міжнародні проекти, запущені в Україні: ініціатива ООН-Жінки «CEDAW у дії», фінансування якого здійснює Канада, та «Гендерна рівність у серці реформ», на який уряд Швеції виділив 5 млн. євро.

    За результатами наради Віце-прем`єр-міністр доручила Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, зокрема, до 1 серпня надати змістовні пропозиції нової Стратегії Ради Європи з питань гендерної рівності на 2018-2023 роки та річного звіту про виконання у 2017 році Стратегії Ради Європи.

    Також протягом місяця Мін’юст має підготувати пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів з метою удосконалення системи проведення гендерно-правової експертизи, у тому числі, проектів  державних (цільових)  програм,  що затверджуються постановами Кабінету Міністрів України.