• In English
  • Угорщина є одним із стратегічних партнерів України в енергетичній сфері, - Наталія Бойко
    опубліковано 24 липня 2017 року о 19:31

    Про важливість співпраці з Угорщиною в енергетичній сфері зазначила  заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія  Бойко під час робочої зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Угорщини Ерно Кешкенем. Це стосується транскордонного співробітництва, реверсного постачання природного газу до України, нафтогазової та електроенергетичної сфери.

    Слід зазначити, що українсько-угорська співпраця у галузі енергетики здійснюється у рамках спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва.

    Зокрема, відповідно до Технічної угоди між ПАТ «Укртрансгаз» та FGSZ LTD (оператор ГТС Угорщини) з березня 2013 року було розпочато транспортування природного газу з Угорщини до України, і Угорщина на сьогодні на другому місці за кількістю реверсного постачання газу. 

    Триває співпраця в галузі електроенергетики. Сьогодні технічне забезпечення експортних поставок української електроенергії до країн Європи, які працюють синхронно у складі енергетичного об’єднання ENTSO-E, у тому числі й до Угорщини, здійснюється з південно-західної частини ОЕС України – так званого «Острова Бурштинської електростанції». Здійснюється обмін електроенергією між Україною та Угорщиною за діючими комерційними контрактами. Також важливим напрямком є співробітництво в ядерно-енергетичній галузі, яке має довгостроковий характер і є ефективним заходом підвищення безпеки та надійності АЕС.

    «Для України дуже важлива позиція Угорщини, досвід членства в ЄС та підтримка щодо євроінтеграційного руху України. Особливо ми цінуємо підтримку України з питань, що стосуються планів будівництва Північного потоку-2, що є загрозою для енергетичної безпеки європейських країн», - підкреслила Наталія Бойко.  Також зауважила, що завдяки підтримці європейських партнерів Україна змогла відмовитися від прямих поставок російського газу, і вже понад 600 днів не купує напряму газ із РФ.

    Зі свого боку Ерно Кешкень  запевнив у подальшій підтримці України та продовженні взаємовигідного співробітництва. Також запросив до обговорення питань стратегії ЄС та безпеки Дунайського регіону у жовтні цього року.