• In English
  • Прем'єр-міністр окреслив ключові пріоритети децентралізації
    опубліковано 20 липня 2017 року о 15:04

    Завершення об’єднання громад, проведення секторальних реформ, місцевий економічний розвиток та залучення громадян до ухвалення рішень – такими є основні пріоритети децентралізації, яка стала однією з найбільш успішних реформ в країні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час форуму «Децентралізація – основа формування ефективної системи управління та місцевого розвитку» у Тернопільській області.

    Говорячи про здобутки розпочатої три роки тому реформи з децентралізації влади, Володимир Гройсман сказав, що доходи місцевих бюджетів за цей час зросли на 100 млрд грн. І це стало одним з стимулів об’єднання громад. За словами Глави Уряду, загалом в Україні об’єдналися більше 400 громад, і вони  вже формують бездотаційні бюджети, виходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

    «Це тільки початок, але вже сьогодні можливо сказати - незважаючи на труднощі, ми маємо успіхи. Ідея (децентралізації) визнається як одна з найбільш успішних реформ в країні, - сказав Прем’єр-міністр. - Але треба йти далі. Ми виходимо на новий етап реформи».

    Глава Уряду підкреслив, що наразі необхідно завершити процес об’єднання територіальних громад – через діалог та постійний контакт з людьми, визначити оптимальну модель розподілу повноважень та сформувати модель системи представництва центральних органів виконавчої влади на місцях. «Треба оптимізувати процеси і робити все для того, щоб влада стала ефективною. Реформа, яку ми робимо з вами, не реформа для чиновників. Це реформа  для людей, вона дає можливість отримати нову якість, шанс на успіх», - сказав Глава Уряду.

    Далі - провадження секторальних реформ, зокрема у сферах освіти та охорони здоров’я, поліпшення інвестиційного клімату. Окремий рядок – розвиток земельних відносин  та цільова підтримка малого й середнього бізнесу на селі. В цьому контексті Володимир Гройсман повідомив, що Уряд закладатиме в проект бюджету на 2018 рік не менше 1 млрд грн на програму підтримки фермерства. 

    При цьому роль місцевої влади в реалізації реформ має тільки посилюватися, відзначив Володимир Гройсман. «Ті ресурси, які ви сьогодні маєте на місцях, зможуть дати зовсім іншу якість - освіти, охорони здоров’я, середовища громад. Це все дає можливість реального відчуття змін. Громада - це середовище, де живуть люди. Там має бути якісна освіта, охорона здоров'я, інфраструктура, культура. А головне - місцевий економічний розвиток та включення громадян у прийняття рішень. Це підвищить ефективність вашої діяльності. Якщо влада і громада співпрацюють і розуміють спільний напрямок, вони завжди знайдуть спільний шлях. Якщо дивитимуться в різні сторони - прірва буде зростати», - зазначив Глава Уряду.

    Він підкреслив: українців має об’єднувати  ідея  заможної сильної економічно розвинутої України. «У нас для цього є абсолютно усе: людський капітал, ресурси, якщо ми правильно почнемо це використовувати, ми у середньостроковій перспективі, я вважаю, у межах 10 років, будемо економічно сильною державою, соціально справедливою», - переконаний Прем’єр-міністр.