• In English
  • Україна потребує амбітних професіоналів на державній службі, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
    опубліковано 14 липня 2017 року о 09:33

    Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе разом із Комісаром ЄС з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнесом Ганом зустрілися з  молодими українськими фахівцями, які працюють разом з Урядом України над реформуванням та інституційними перетвореннями. Вони подякували їм за активну участь у підтримці життєво важливих реформ, які реалізують Уряд та міністерства.

    Віце-прем’єр зазначила, що окрім активної підтримки ззовні, міністерства відчувають гостру потребу  у професійних, амбітних кадрах. Саме тому наразі відбувається масштабна реформа державної служби в Україні. Вперше в своїй історії український Уряд активно працює над впровадженням всеохоплюючої реформи. Вона налічує шість основних напрямів та 159 дій. Ці напрями включають стратегічне планування та середньострокове бюджетування, наявність ефективного центру Уряду і дієвих міністерств, набір вже цього року близько 500 нових держслужбовців на конкурсній основі, ефективний менеджмент кадрів та покращення якості адміністративних послуг і електронного урядування. Усі ці дії спрямовані на посилення спроможності міністерств виробляти та впроваджувати політики і успішно проводити реформи. Віце-прем’єр висловила надію, що нові фахівці активно братимуть участь у конкурсах, що відбудуться вже у вересні цього року.

    За її словами, вже можна говорити про перші успіхи реформи. Це ухвалення нового Закону про державну службу і набір держсекретарів за конкурсом, розробка всеохоплюючої стратегії реформи держслужби спільно з експертами ЄС та громадським суспільством,  виділення  бюджетних коштів на ці цілі, підтримка реформи Прем’єр-міністром України та реструктуризація 10 міністерств задля створення сильного та дієвого ядра Уряду.  

    Єврокомісар Й.Ган, своєю чергою, привітав Україну з початком безвізового режиму з країнами ЄС та ратифікацією Угоди про асоціацію. Він відзначив прогрес реформ у країні та додав, що треба зосередитися на всеохопних змінах, які стосуються не лише державної служби. Життєво важливими є, зокрема, антикорупційні ініціативи, сектор енергетики, судова реформа та сектор безпеки й оборони. «Багато всього зроблено, але ще більше чекає попереду», - звернувся до присутніх Комісар Ган.

    Серед учасників зустрічі – представники Офісу реформ, Робочої групи підтримки Національної Ради реформ, проекту Представництва ЄС в Україні Association4U, програми U-Lead, Офісу ефективного регулювання (BRDO), ініціативи «Професійний уряд» та інших організацій, що працюють за підтримки  Європейського Союзу, ЄБРР та інших донорів.