• In English
  • Триває робочий візит Голови Казначейства до Алжиру
    опубліковано 11 липня 2017 року о 19:50

    Триває робочий візит Голови Державної казначейської служби України Тетяни Слюз до Алжирської Народної Демократичної Республіки. Так, 11 липня 2017 року очільниця Казначейства взяла участь у тематичному семінарі Асоціації казначейських служб (AIST), який розпочав свою роботу напередодні на тему «Як оптимізувати управління грошовими коштами?», що проходить в місті Алжир.

    У ході роботи семінару Тетяна Слюз мала змогу обговорити з керівниками казначейств країн-членів AIST низку питань щодо особливостей функціонування їх адміністрацій, специфіки казначейського обслуговування бюджетів тощо.

    Під час другого дня роботи семінару обговорювались питання щодо активного управління грошовими коштами. Зокрема, мова йшла про дві реформи, які суттєво змінили управління державними фінансами у багатьох країнах, а саме :

    - закон про бюджетні акти є бюджетним інструментом, що дає можливість кращого планування та більш надійного виконання бюджету;

    - впровадження методу нарахування в бухгалтерському обліку надає більше знань про державні активи.

    Дві вищезазначені реформи залишаються формальними, якщо держава не впроваджує відповідні фінансові ресурси, щоб відповідати зобов’язанням перед населенням та дати необхідне інвестування: оплата постачальникам, введення ліквідності в економіку і, нарешті, оплата в потрібний день посадовим особам, які необхідні для нормального функціонування закону.

    Головні труднощі виникають в результаті планування приблизних витрат у поєднанні з оптимістичними показниками доходів. Це часто призводить до понесення витрат і накопичення неоплачених замовлень через брак коштів.

    Країни прагнуть визначити рівень витрат, що найбільше впливають на економіку та соціальне зростання. Натомість, деякі країни установила Комітети з грошових коштів для спрямування платежів. Огляд функціонування даних комітетів та аналіз витрат (методи оцінки наявності неоплачених рахунків, програмування) робить можливим визначення їх ефективності. Країни мають труднощі з отриманням достовірної інформації, що стосується доходів у національному масштабі. Затримки у платежах іноді призводить до переоцінки доходів чи низького оптимального збору грошових коштів. У багатьох державах впроваджено переформатування каналів збору. Надійність баз та модернізації засобів платежу впливає на покращення доходів від податкових та митних зборів.

    Довідково

    Cтворена з ініціативи Міністерства економіки, промисловості та фінансів Франції у 2006 році Міжнародна асоціація казначейських служб об’єднує представників казначейських служб окремих країн Європи, Африки, Азії, Карибського і Тихоокеанського басейнів (всього 29 країн) та тісно співпрацює з такими міжнародними організаціями як: Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Організація економічного співробітництва і розвитку та Європейський банк реконструкції та розвитку.

    Україна - член Асоціації з 2007 року.

      Головною метою діяльності Асоціації є обмін досвідом роботи на багато- та двосторонньому рівнях, а також сприяння її членам у впровадженні в національних казначействах нових форм та методів роботи відповідно до існуючих міжнародних норм і стандартів. 

      Генеральна асамблея є вищим органом Асоціації, засідання якої раніше відбулися у 2007 р. (Рабат, Марокко), у 2008 р. (штаб-квартира МВФ, Вашингтон), у 2009 р. (Париж, Франція), у 2010 р. (Любляна, Словенія), у 2011 р. (Київ, Україна), у 2012 р. (Хаммамет, Туніс), у 2014 р. (Антананаріву, Мадагаскар), у 2015 р. (Дакар, Сенегал), у 2016 р. (м. Кувейт, Держава Кувейт).