• In English
  • У столиці з'явився мурал японського художника Кенсуке Міядзакі "Солідарність"
    опубліковано 07 липня 2017 року о 18:53

    Сьогодні, 7 липня, у Києві на території Арт-заводу Платформа  відбулася  церемонія відкриття муралу «Солідарність», створеного японським художником-графітчиком Міязакі Кенсуке спільно з дітьми-біженцями й дітьми-переселенцями зі Сходу України. Подія організована Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) за сприяння Посольства Японії в Україні. У церемонії відкриття взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі, Міністр культури України Євген Нищук, представник Агентства ООН у справах біженців Пабло Матеу.

    «Я дуже вражений цим прекрасним муралом, який яскраво відображає реалії сьогодення. Тут є сакура, яка є символом Японії, і діти, що бавляться під прапорами наших держав, але більш важливо, що до створення цього муралу долучилися діти-біженці. Живучи в мирному Києві, ми все одно маємо пам’ятати, що на Сході України досі триває війна і люди страждають. Але я певен,  мир та життя -  переможуть», -  сказав під час свого виступу Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

    Міністр культури України Євген Нищук відзначив, що в рамках Року Японії, який триває в 2017 році в Україні заплановано багато важливих  заходів, однак особливо відзначив розмаїття саме культурних ініціатив і присутність в них сучасних та  креативних заходів, низка яких присвячена графіці на стінах. «На Арт-заводі Платформа  бувають тисячі людей і проходячи повз вони будуть зупиняти погляд на цій картині, яка ожила не просто красою, а змістом. Пан Шигекі Сумі правий - ми маємо все робити в спільності зі всім світом, разом протистояти агресії РФ до України. Тих дітей – переселенців, на долю яких випали випробування, майстер залучив до створення цього проекту і це надзвичайно. Можливо ці діти продовжуватимуть цю важливу справу,  в будь-якому разі, принаймні на цей час,  у їхніх серцях запанували мистецтво та любов, а в душі  поселилася надія на мирне небо над головами. Я радий, що проект подорожуватиме  далі на Схід з таким оптимізмом і гуманістичним настроєм», - наголосив Євген Нищук.

    Автор проекту, японський художник-графітчик Міязакі Кенсуке подякував всім, хто допоміг зі створенням муралу «Солідарність». «Насправді я просто художник, нічого особливого, набагато більше роблять члени моєї команди  – волонтери. Коли я малюю – намагаюся зробити так, щоб люди з інших країн, з різними життєвими обставинами, малювали разом зі мною. Тож ми малювали мурал разом з дітьми які мають складне життя,  і я вважаю, що в цьому є особливий сенс - ми об’єднуємося, щоб разом творити мистецтво, адже головна мета проекту – поєднувати через мистецтво людей різних  національностей, що перебувають у  з різних життєвих ситуаціями», - розповів  Міязакі Кенсуке.

    Японський  арт-художник Кенсуке Міядзакі перебуває в Україну в рамках свого проекту «Крізь стіни» (“Over the Wall”) та присвячений першій річниці ініціативи «Міста солідарності», що була започаткована у м. Маріуполі, та 25-тій річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Під час свого візиту японський арт-художник  планує створити мурали у Києві, у навчально-виховному комплексі у м. Маріуполь та Українській інженерно-педагогічній академії у м. Харків, а також провести низку майстер-класів для учнів згаданих навчальних закладів.

    Під час відкриття муралу «Солідарність» відбулася символічна висадка дерев японської сакури,  а також виступи представників японських бойових мистецтв.

    Проект «Крізь стіни» (“Over the Wall”) - Створюючи мурали по всьому світу, Міязакі Кенсуке має на меті об‘єднати світ через мистецтво, зокрема заохочуючи культурні обміни завдяки майстер-класам за участі дітей з Японії та дітей місцевих громад.