• In English
  • На Кіровоградщині упродовж другого кварталу 2017 року фахівці здійснили 78 перевірок дотримання вимог земельного законодавства
    опубліковано 06 липня 2017 року о 11:46

    Упродовж другого кварталу 2017 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснили 78 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.

    Під час інспектування виявлено 33  порушення. Для їх усунення  складено 31 протокол про адміністративні правопорушення. Винесено 34 постанови. Із них 5 – про закриття справи у зв’язку із ознаками злочину та направлено до правоохоронних органів, 29 – про притягнення  до адміністративної відповідальності. Крім того, за результатами перевірки передано 9 матеріалів до правоохоронних органів на земельні ділянки загальною площею майже 1600 гектарів.

    Зважаючи на виявлені порушення нараховано розмір заподіяної шкоди державі в сумі 1,56 млн грн, з них  403 тис. грн сплачено у добровільному порядку. Накладено штрафів на суму 5950 грн, з яких 3910 грн сплачено добровільно.

    Усього упродовж другого кварталу 2017 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області розглянули 105 звернень від юридичних і фізичних осіб та 15 – від правоохоронних органів.

    Довідково

    Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є:

    забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядуванняізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

    забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

    запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення;

    забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.