
Миколаївський та Одеський гарнізони ДСНС отримали нову сучасну пошуково-рятувальну техніку та бойове спорядження
22 червня у Миколаєві за участю заступника Віце-прем’єр-міністра України Іванни Клімпуш-Цинцадзе відбулася урочиста церемонія передачі спеціальної техніки та обладнання для підрозділів ДСНС Миколаївщини та Одещини.
Участь у заході взяли заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький, голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко, голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко, міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, керівництво ДСНС Миколаївської та Одеської областей, а також інші почесні гості.
Рятувальники Миколаївського та Одеського гарнізонів отримали 2 сучасних водолазно-рятувальних суден, загальною вартістю понад 5,5 млн грн. Нова техніка була закуплена за кошти державного бюджету у 2016 році.
“Я радію тому, що сьогодні Уряд має змогу закладати у державний бюджет кошти, які дозволяють нам придбати нову сучасну техніку для Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що значною мірою дозволяє підвищити спроможність наших рятувальників допомагати громадянам”, - зазначила Віце-прем'єр міністр.
Нова техніка призначена для проведення пошуково-рятувальних робіт на воді та робіт з розмінування акваторії від вибухонебезпечних предметів, що особливо важливо саме для Миколаївського підрозділу. Адже, починаючи з 2009 року, щорічно в області проводяться роботи з приведення акваторії Чорного моря у безпечний стан.
Крім того, фахівці аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області отримали від місцевих підприємців спеціальний аварійно-рятувальний автомобіль Mitsubishi L 200.
Також до підрозділів ДСНС України Миколаївщини передано 50 ізолюючих апаратів на стисненому повітрі та автомобіль на базі шасі КрАЗ-6322 зі снігоприбиральним обладнанням. Спеціальна техніка, яка оснащена шнекороторною установкою закуплена за кошти місцевого бюджету в рамках реалізації реформи щодо децентралізації влади.
“Наша Служба впевнено рухається у напрямку оновлення матеріально-технічної бази рятувальників в кожному регіоні. Ми намагаємося врахувати індивідуальні потреби всіх територіальних підрозділів. Для Миколаївського та Одеського регіонів вкрай важливим є питання оснащення рятувальників сучасною технікою для проведення пошуково-рятувальних робіт саме на морі. Я переконаний, що ця техніка сприятиме посиленню спроможностей наших підрозділів під час виконання пошуково-рятувальних робіт і тим самим підвищить рівень безпеки громадян. Я також дякую місцевому керівництву за плідну співпрацю та допомогу в оновленні пожежно-рятувального оснащення для наших фахівців, яка вкотре доводить що реформа - діє”, - зазначив заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький.
Довідково
Водолазно-рятувальне судно класу “річка-море” призначене для проведення пошуково-рятувальних робіт на воді, робіт з розмінування акваторії від вибухонебезпечних предметів. На судні можливе розміщення 5 чоловік пошуково-рятувальної команди. Крім того, палуба катера обладнана сидячими місцями для перевезення до 10 врятованих осіб.
Катер має необхідне водолазне обладнання для виконання завдань за призначенням. Судно також оснащене трьома акумуляторними батареями для живлення споживачів і запуску двигуна, вогнями на щоглі та освітлювальними приладами, прожектором з ручним керуванням, туманним горном, радіостанцією, магнітним компасом.
Для максимальної безпеки постраждалих під час проведення рятувальних робіт судно має по периметру надувні балони з полімерних матеріалів. Також у кормовій частині катера розміщені лацпорти (вирізи у зовнішній обшивці судна), які у відкритому положенні частково занурені у воду та максимально полегшують підйом людини з води.