Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у відкритті "Перевантажувального комплексу ТОВ "Баловненська виробнича база" у Миколаївській області.
Потужність підприємства – 100 тисяч тонн одночасного зберігання зернових та олійних культур, річна виробнича програма – перевантаження 400 тисяч тонн. На будівництво витрачено 482 мільйони гривень.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що розвиток сільського господарства є одним із трьох пріоритетних напрямків експортної стратегії України, які можуть надати українській економіці новий поштовх для розвитку.
«Українські експортери мають використати можливості виходу на світові ринки. При цьому надзвичайно важливим є не лише кількість виробленого зерна, а і його якість, яка значною мірою залежить від умов зберігання. Це підприємство забезпечує високу якість зберігання зернових і олійних культур, а також є енергоефективним і відповідає сучасним екологічним стандартам», – сказала Віце-прем`єр-міністр. Вона наголосила на тому, що відкриття нових інфраструктурних об`єктів – це приклад відновлення довіри внутрішніх інвесторів до держави, а також сигнал для зовнішніх інвесторів про те, що в Україні зростає економіка, і сюди можна і треба вкладати кошти. Окрім цього, Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що такі проекти допомагають розвитку малого та середнього бізнесу, який великий бізнес залучає як підрядників.
Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко, своєю чергою, сказав, що 70% підрядників, залучених до будівництва перевантажувального комплексу, – це підприємства Миколаївщини. Він подякував власникам компанії за створення 220 нових робочих місць, а також соціально відповідальне рішення про виділення 10% вакантних місць колишнім учасникам АТО. Середня заробітна плата на підприємстві складає 10 тисяч гривень.
Заступниця Міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова зазначила, що розвиток зернової логістики є надзвичайно важливим для України, оскільки більшість виробленого Україною зерна експортується. Протягом поточного маркетингового року Україна встановила черговий рекорд з експорту зернових культур – 43,3 млн т (у попередньому році – 39,5 млн т). За словами Олени Ковальової, наразі Україна посідає перше місце у світі за експортом соняшникової олії, третє – кукурудзи та ячменю, шосте – пшениці.
Нагадаємо, торік інвестиції в аграрний сектор України зросли на 49,5%, порівняно з 2015 роком. За перші чотири місяці поточного року експорт продукції сільського господарства загалом зріс на 22,8%, зокрема, до ЄС – на 18% і на 82% - до країн Африки. Сектор АПК складає 42% в структурі валютних надходжень України.