• In English
  • Уряд зобов'язав надрокористувачів при отриманні чи продовженні дії спеціальних дозволів на користування надрами надавати висновок ОВД
    опубліковано 22 червня 2017 року о 13:46

     Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 594 і 615».

     За словами Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака, ухвалення постанови дозволить врегулювати деякі проблемні аспекти надання, відмови у наданні чи продовженні строку дії або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами, а також вирішити питання надання спецдозволів на користування надрами.

    «Нині  держава не має можливості виділяти з Держбюджету кошти для проведення геологічного вивчення корисних копалин. Документ дозволить  будівельним компаніям (виробникам кінцевої продукції, придатної для використання за призначенням) можливість проводити геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку деяких видів корисних копалин без проведення довготривалої процедури аукціонів. Раніше вона затягувалася мінімум на рік. Це -  компромісна можливість  для подальшого розвитку геологічної галузі  та реальний шанс для українських виробників стати конкурентоспроможними на вітчизняному та світовому ринку. При цьому держава завжди матиме доступ до георозвідувальної інформації», - зазначив Остап Семерак.

    Міністр також наголосив, що важливим моментом є запровадження правил користування надрами з урахуванням екологічної складової, які давно є нормою у світі. Відтепер при  продовженні дії спеціальних дозволів на користування надрами надрокористувач  зобов’язаний буде надати   висновок оцінки впливу на довкілля (ОВД).  Зазначена вимога розпочне діяти одночасно із введенням в дію нещодавно прийнятого парламентом ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля».

    Разом  з тим Остап Семерак наголосив на доцільності внесення змін до Кодексу України про надра та ЗУ «Про нафту і газ» для врегулювання питання відповідальності надрокористувачів при наявності заборгованості із сплати рентної плати за користування надрами. Це в свою чергу унеможливить у подальшому  нехтування надрокористувачами своїх обов’язків.

     «Внесення цих законодавчих змін посилить відповідальність надрокористувачів перед державою, які сьогодні сплачують рентну плату або невчасно або не в повному обсязі.  Це дасть можливість привести  сферу  надрокористування у відповідно з вимогами  дозвільного законодавства», - пояснив Остап Семерак.