• In English
  • Рятувальники Миколаївщини та Одещини отримали нову техніку вітчизняного виробництва
    опубліковано 22 червня 2017 року о 11:21

    Перебуваючи з робочою поїздкою на Миколаївщині, Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у передачі спеціалізованої техніки для потреб головних управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській та Одеській областях.

    Рятувальникам було передано два спеціальні водолазно-рятувальні судна класу «річка-море», призначені для проведення пошуково-рятувальних робіт на водних об’єктах і робіт з розмінування акваторії від вибухонебезпечних предметів. Оперативний розрахунок таких суден – 5 рятувальників, окрім того, палуби катерів обладнані сидячими місцями з розрахунку до 10-ти врятованих осіб. Судна мають 2 водометних рушії з бензиновими двигунами, які забезпечують хід зі швидкістю до 30 вузлів та дальність ходу 300 морських миль. Катери виробництва ТОВ «Чорноморська суднобудівна верф» (м. Миколаїв)  мають необхідне водолазне обладнання.

    У 2016 році з Державного бюджету України було виділено цільові кошти в розмірі 5 мільйонів 850 тисяч гривень для закупівлі двох водолазно-рятувальних суден  «Миколаїв» та «Одеса», які обслуговуватимуть дві області відповідно.

    Окрім цього, ГУ ДСНС у Миколаївській області отримало спеціальний автомобіль на шасі KpA3-6322 зі снігоприбиральним обладнанням. Автомобіль придбаний за кошти обласного бюджету та призначений для ліквідації надзвичайних ситуацій, повзаних зі снігопадами, що останніми роками завдають значної шкоди інфраструктурі області.

    Автомобіль має спарену кабіну, що дозволяє перевозити до 6-ти врятованих осіб. Вартість машини – 3 мільйони 750 тисяч гривень.

    «Придбання рятувальних суден є особливо актуальним з огляду на відновлення річкового судноплавства в південному регіоні. Що стосується снігоприбиральної техніки, то важливо, що область готується до зими заздалегідь, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, – і я рада, що все це українська техніка, а отже її закупівля – також інвестиція в нашу економіку».

    Заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький зазначив, що придбання нових катерів має особливе значення саме для Миколаївщини, оскільки з 2009 року в рамках приведення акваторії Чорного моря в безпечний стан піротехніки обстежили 65 тисяч квадратних кілометрів акваторії поблизу острова Березань, Кінбурзької коси та порту Очаків. При цьому було вилучено і знищено понад 11 тисяч вибухонебезпечних предметів.