• In English
  • Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України 21 червня 2017 року
    опубліковано 21 червня 2017 року о 16:02

    ГРОЙСМАН В.Б. – Сьогодні відбувся ряд робочих нарад в Уряді, і ми трошки затягнули з початком засідання Уряду, але, разом з тим, порядок денний у нас є насиченим. Ми розглянемо ряд важливих питань.

    Хотів би окремо сказати про те, що ми сьогодні розглянемо і ухвалимо зміни до державного бюджету. Ми маємо додаткові кошти від перевиконання, від зростання економіки і детінізації в розмірі 24 млрд грн. Ми спрямовуємо ці кошти на необхідні потреби. 14 млрд, трошки більше, будуть спрямовані на фінансування субсидій для українських громадян для того, щоб ми після верифікації опалювального сезону провели всі субсидії та розрахунки у повному обсязі.

    Окремо хотів би підкреслити, що ми будемо реалізовувати ряд таких проектів і виділяти додаткове фінансування, як дорога Львів – Тернопіль – Хмельницький – Вінниця – Умань – Одеса – Миколаїв. Ми зараз виділяємо 800 млн для початку реконструкції цієї надважливої дороги.

    Наступна позиція, яку я хотів би підкреслити, – це те, що ми продовжуємо програму безкоштовних ліків для українців і передбачаємо додатково 200 млн для повноцінного фінансування і можливого розширення переліку ліків, які ми надаємо безкоштовно хронічним хворим.

    Ми передбачаємо додаткову медичну субвенцію 400 млн для медичних працівників на місцях.

    На Академію медичних наук – 500 млн додаткових ресурсів, які їм потрібні сьогодні.

    100 млн додатково до фонду енергоефективності, разом це буде 800 млн грн.

    Що дуже важливо? Ми передбачаємо окремі видатки на Міноборони, МВС. Це те, що необхідно для фінансування зарплат, енергоносіїв, інших потреб.

    Окремо хочу підкреслити, що ми виділяємо на придбання дитячого ангіографа 60 млн грн.

    Тобто ряд необхідних фінансових витрат ми передбачили для того, щоб започаткувати або підтримати вже існуючі проекти і провести всі необхідні розрахунки.

    Окремо хотів би сказати, що ми сьогодні направимо в український Парламент пакет законів щодо важливої пенсійної реформи для українських громадян. Як ви знаєте, вперше ми цей законопроект розглядали 17 травня, потім ми провели обговорення з експертним середовищем. Насправді, сама реформа включає у себе 5 базових позицій.

    Перша. Найбільш головний виклик, який є в нас на сьогодні, – це те, що пенсіонери України живуть несправедливо з низькими пенсіями. Наше завдання розпочати процес виведення з бідності більшості українських пенсіонерів. Тому сьогоднішня реформа, яку ми пропонуємо, яка повністю відповідає цим цілям, дасть можливість нам, починаючи вже з 1 жовтня 2017 року, підвищити 9 млн українським пенсіонерам пенсії.

    Наступне. Ми повертаємо повагу до працюючих людей – людей праці. І відповідним чином той, хто працював більше, має отримувати більшу пенсію. Але найголовніше – ми відновлюємо справедливість і проводимо осучаснення пенсій, враховуючи заробітну середню плату, яка є в країні, на рівні 3 тис. 764 гривні.

    Хочу підкреслити, що досі пенсія нараховувалася з базової середньої заробітної плати – 1 тис. 197 грн. Тобто фактично ми втричі збільшуємо базу для нарахування пенсій. І фактично проводимо саме осучаснення, яке призведе до підвищення пенсій українським пенсіонерам.

    Що дуже важливо? Коли ми подивилися динаміку дефіциту Пенсійного фонду, сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить більше 140 млрд грн, це приблизно десь 5,5 млрд дол. Це при тому, шановні друзі, що як я сказав на початку, 80% українських пенсіонерів живуть на мінімальній пенсії. Це говорить тільки про те, що система не здатна забезпечити соціальну справедливість.

    Тому третє, що ми зробимо – забезпечимо бездефіцитність протягом 7-10 років пенсійної системи. Це означає, що сам Пенсійний фонд буде стабільним і в ньому буде вже на майбутнє достатньо грошей, щоб вчасно, без проблем платити пенсії українським пенсіонерам.

    Наступна, четверта позиція, яка є важливою, – ми забезпечимо автоматичне підвищення та індексацію пенсій, включаючи з наступного року, для того, щоб більше ніколи не повторювалося те, що повторилося за останнє десятиріччя, коли пенсії людям не переглядалися, осучаснення майже не проводилося, а якщо й проводилося, то проводилося несправедливо.

    І наступна, п’ята позиція, яку передбачає наша реформа, – скасування оподаткування для працюючих пенсіонерів. Фактично, сьогодні ці люди вже зможуть мати можливість після прийняття цього рішення Парламентом отримувати повноцінну пенсію і не платити зайвих податків, тому що пенсія – це та виплата, яку вони особисто заробили.

    Окремо хочу ще раз підкреслити, що ми працювали з експертним середовищем. Як ви знаєте, на Національній раді реформ нещодавно було проведено теж обговорення самої реформи, Нацрада підтримала. Я хочу сьогодні подякувати Президенту України за підтримку, експертам за підтримку, колегам по Уряду за підтримку цієї важливої реформи, яка забезпечить економічну і соціальну стабільність у нашій країні.

    Хочу також підкреслити, що зараз ми переходимо до нового надзвичайно відповідального етапу. Це процес прийняття пенсійної реформи в українському Парламенті. Глибоко переконаний у тому, що ми спільно з Президентом України, Парламентом, коаліцією і парламентськими фракціями, незалежно від політичних кольорів або поглядів, об`єднаємо зусилля, ухвалимо рішення, яке очікують 12 млн пенсіонерів, 9 з яких отримають підвищення пенсій у разі прийняття або після прийняття цієї реформи вже з 1 жовтня 2017 року.

    Хочу підкреслити, що це наша спільна відповідальність, спільна реформа, як Президента, коаліції, Парламенту, Уряду. І ми маємо все зробити для того, щоб врешті-решт виконати те, чого очікують від нас українські громадяни.

    Тому, шановні колеги, ще раз хочу підкреслити важливість цієї реформи, і закликати всіх (ми будемо ще працювати з фракціями, групами Парламенту, позафракційними депутатами) об`єднатися навколо прийняття цього надважливого рішення і не поспішати його критикувати. Його треба почитати, проаналізувати, і я глибоко переконаний в тому, що той, хто хоче побачити там реальні механізми підвищення пенсій для українських пенсіонерів, це побачить і зрозуміє, що це дуже якісний документ, який створений нами.

    Окремо хотів би ще підкреслити ще одну річ, шановні колеги. Насправді ми говоримо про бюджет, або про пенсійну реформу, нам потрібно приймати рішення. Багато років займалися тим, що говорили про рішення, їх не приймали, як правило, на превеликий жаль, піддавались завжди, або якійсь політичній спокусі, або політичним конфліктам, або політичним протистоянням. Хто від цього завжди страждав? Від цього страждали звичайні пересічні українські громадяни – низькі пенсії, розбиті дороги, не відремонтовані лікарні, немає нормального обладнання, немає доступу до нормальних послуг, на превеликий жаль. Досі ми маємо ще багато необладнаних шкіл, проблеми входження дітей до дитячих садочків. Хоча ми точно знаємо, що за два-чотири роки ми цю проблему знімемо, як і багато інших проблем.

    Сьогодні абсолютно спокійно можливо сказати, що Україна має дуже якісне, і я говорю це, розуміючи глибину проблем, і перспективне майбутнє. Але майбутнє твориться сьогодні, і тому я закликаю, щоб ми всі були об'єднані навколо прийняття рішень, які змінюють життя українців у кращий бік.

    Ми напрацювали детінізацію і ріст економіки – ми отримали 24 млрд грн. Ми передаємо ці кошти на субсидії тим, хто їх потребує. Ми передаємо ці кошти на ліки, на лікарні, на інфраструктурні проекти для того, щоб Україна ставала кращою і люди відчували себе більш захищеними. Це наше головне завдання.

    Ми робимо пенсійну реформу. Звісно, може знайтися хтось, хто буде її критикувати. Але насправді після її прийняття вже через місяць всі зрозуміють так само, як це було з мінімальною зарплатою в 3 тис. 200 грн, що це було правильне рішення в інтересах українських громадян. Але для цього треба бути об'єднаними. Нічого немає важливішого і ціннішого, ніж життя і якість життя українських громадян, ніж наша держава.

    З огляду на це я хотів би торкнутися ще одного питання – питання львівського сміття, яке вже рік є величезною проблемою для мешканців Львова. Хочу зараз звернутися до мешканців м. Львів і сказати таку річ: весь рік на посаді Прем’єр-міністра я завжди допомагав, і дуже часто непублічно, Львову вивозити своє сміття. Насправді допомагали і облдержадміністрація, і всі колеги, до яких я звертався. Врешті-решт я не маю змоги робити щоденну роботу за вашу місцеву владу, але це вже не моє питання, це питання ваше.

    Зараз я розумію, що є наше спільне питання – наведення ладу на вулицях м. Львів, прекрасного міста. Я розумію, що можуть бути будь-які загрози, в тому числі все те, що стосується екології і т.д. Чомусь останнім часом, і раніше це теж було, коли мене намагалися час від часу втягувати в якусь політичну гру на фоні львівського сміття. Я не хочу займатися ніякою політичною грою. Не треба мене втягувати в ці політичні чвари. Політичні баталії будуть тоді, коли будуть політичні вибори. Зараз маємо забезпечити нормальне спокійне життя для українських громадян, і львів’ян у тому числі.

    Я сьогодні направив профільного Віце-прем’єр-міністра з регіонального розвитку, керівника служби ДСНС, екологів до Львова для того, щоб допомогти львів’янам разом навести лад у місті, вивезти сміття. І найголовніше, що треба, – щоб місцева  влада визначила новий полігон, інвестувала туди кошти (а кошти в них є), зробила проекти. Все, що треба було розблокувати по Грибовицькому звалищу, ми зробили. Був тоді Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, відвідував, все, що потрібно, зробили, разом із ДСНС ситуація врегульована.

    Зараз я направив туди Віце-прем’єр-міністра Зубка Г.Г. Теж, все, що потрібно буде зробити, він зробить з колегами спільно, щоб навести лад. Але далі треба дуже чітко розробити план дій, що ж, як вирішити проблему системну. Тому що, коли я чую від місцевої влади Львова, що вони отримують кредит від Європейського інвестиційного банку на будівництво нового полігону або заводу, я розумію тільки єдине – що на це піде 3 роки, 4 роки, як мінімум. А людям сьогодні потрібно жити у чистоті, в комфорті. І треба зараз знайти полігон, щоб місцева влада туди інвестувала кошти і відповідним чином це було тимчасове рішення.

    Тому я ще раз хочу наголосити, ще раз звернутися до мешканців Львова: повірте, шановні друзі, що ніхто не залишить вас один на один з цією величезною жахливою проблемою, яка утворилася зараз у місті. Тому будемо допомагати всім тим, чим зможемо для того, щоб разом із вами навести лад у прекрасному місті.

    Більше того, я думаю, що нам потрібно по всій країні акцентувати увагу на тому, що місцева влада має сумлінно виконувати свої обов'язки для того, щоб у кожному місті з'явилися такі сучасні комплекси переробки сміття. У багатьох містах вони вже є. Але треба, щоб вони були у багатьох містах. Це надзвичайно є важливим.

    Шановні колеги, я хотів би, щоб ми зараз перейшли до розгляду питань порядку денного. Відповідно, порядок денний сформовано. У нас по першому питанню доповідає Р.В. Панасюк.

    Ми нещодавно з вами призначили Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю. Вона відповідно підготувала сьогодні питання про інформаційну доступність для осіб з інвалідністю.

    Далі в нас є ряд питань порядку денного. Якщо немає заперечень, є пропозиція ухвалити ці питання. Немає? Маю на увазі ухвалити порядок денний і розпочати розгляд. Приймається.