• In English
  • В урядовій програмі «Доступні ліки» беруть участь понад 6 тис. аптек, – Павло Розенко
    опубліковано 15 червня 2017 року о 17:53

    У започаткованій Урядом програмі "Доступні ліки" беруть участь понад 6 тис.аптек, повідомив Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

    Довідково: Уряд Володимира Гройсмана започаткував програму «Доступні ліки» у квітні поточного року з метою вирішення одного з ключових завдань – покращання добробуту українців і подовження тривалості життя в Україні. Програма фінансується з Державного бюджету, і, як зазначав Глава Уряду є цілком «по кишені» державі. Наразі готується рішення про внесення змін до Держбюджету-2017 і збільшення програмного  фінансування на 250 млн грн – до 750 млн грн. Окрім того, урядовці за пропозицією Глави Уряду, прораховують можливість розширення програми і введення в неї більш широкого спектру препаратів. Зараз Уряд веде постійний моніторинг роботи програми, оперативно реагуючи на всі випадки невиконання або неналежного виконання урядових доручень на місцях. Так, на засіданні Кабінету Міністрів 11 травня Прем’єр Володимир Гройсман дав доручення Віце-прем’єр-міністру Павлу Розенку та в. о. Міністра охорони здоров’я Уляні Супрун разом із головами місцевих органів влади постійно аналізувати стан виконання програми «Доступні ліки», визначати проблемні питання і пропонувати шляхи їх вирішення. В разі необхідності Глава Уряду доручив проводити селекторні наради. Одна з таких нарад пройшла на виконання доручення в середині травня.

    Коментуючи стан виконання програми, Віце-прем’єр Павло Розенко підкреслив: «За останній місяць кількість аптек збільшилася на 1 тисячу. Досить серйозний прорив щодо залучення аптек до цієї урядової програми зробили місто Київ, Київська та Івано-Франківська області. Аптечним установам вже проплачено понад 70 млн грн. Це означає, що Уряд виконує всі свої зобов’язання в повному обсязі».

    Павло Розенко нагадав, що казначейство двічі на місяць фінансує відповідні видатки. «За нашою інформацією, усього по Україні виписано понад 2 млн рецептів, і за 1 млн 400 тис. цих рецептів вже надані відповідні ліки. Відшкодовано вартість ліків за понад 900 тисячами рецептів», - повідомив Віце-прем’єр, наголосивши, що весь необхідний фінансовий ресурс для реалізації програми «Доступні ліки» є.

    Павло Розенко звернув увагу керівників ОДА і МОЗ на необхідність подальшого розширення мережі аптек – учасниць програми. 

    «Ми вже маємо інформацію від виробників ліків про те, що вони гарантують збільшення обсягів виробництва ліків з метою усунення їх дефіциту в аптеках. У зв’язку з цим ми сподіваємося, що протягом місяця-двох всі питання щодо наявності доступних ліків у необхідній кількості ми знімемо», - зауважив він.