• In English
  • Глава Уряду: Україна є світовим лідером в агросекторі, і на часі - відродження фермерства й середнього підприємництва на селі
    опубліковано 15 червня 2017 року о 12:46

    Україна входить у десятку світових експортерів широкої номенклатури сировинної продукції агросектору, втім на часі – відновлення українського фермерства й середнього підприємництва, яке забезпечить розвиток переробки, створення доданої вартості всередині країни та формування нових робочих місць в сільській місцевості. Про це сказав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час відкриття нового зернового перевантажувального терміналу для зернових й зерноолійних культур в Запорізькій області.  

    «Україна – потужна аграрна країна, агросектор – це понад 12% нашого ВВП, кожен шостий українець працює на агропідприємствах. Ми є лідерами по багатьом культурам: соняшникова олія, пшениця, кукурудза,  м’ясо птиці. По багатьом позиціям ми в десятці світових лідерів. Але наше завдання – не тільки ставати експортером сировини. Треба розвивати переробку – переробляти продукцію в середині країни, створювати кінцевий продукт, створювати додану вартість і заробітну плату тут», - підкреслив Глава Уряду.

    Він звернув увагу, що передумови створення підприємств на селі є – завдяки реформі децентралізації. А в разі ухвалення проекту земельної реформи вони посиляться, адже мета земельних перетворень – не стільки продаж землі, скільки посилення фермерського руху, розвиток умов життя на селі, де не просто «посіяли, зібрали й вивезли», а «посіяли, зібрали, переробили, наповнили внутрішній ринок, проекспортували надлишки, а заразом побудували садочок, школу і об’єкти охорони здоров’я».   

    «Ресурси від децентралізації, поєднані з розвитком підприємництва, кооперативного руху на селі дадуть колосальний результат і зроблять внесок в якість життя громадян, - сказав Володимир Гройсман. -  Коли ми говоримо про земельну реформу, це не означає, що ми маємо комусь щось продати й все.  Це означає, що ми маємо відродити фермерство. Дати фермеру доступ до фінансового ресурсу, до створення господарств, створення продукту і розвитку територій».

    Прем’єр-міністр підкреслив, що системна підтримка фермерства може бути оформлена окремою програмою – на зразок тієї, що вже започаткована в рамках підтримки вітчизняного сільськогосподарського машинобудування. «Програма (з підтримки с\г машинобудування) почала працювати, у ній беруть участь вже 40 виробників. Таку ж  програму ми маємо зробити для фермерства, тваринництва й рослинництва – задля створення робочих місць й національного продукту», - сказав Володимир Гройсман.

    Він зазначив, що така політика спрямована на зростання економіки. «А все, що заробить економіка, ми реінвестиуємо у життя громадян», - сказав Глава Уряду.