• In English
 • Відбулося друге засідання кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС
  опубліковано 18 травня 2017 року о 15:24

  17 травня 2017 року відбулося друге засідання кластера 4 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

  Засідання проведено у форматі відеоконференції під співголовуванням Романа Греби, заступника Міністра освіти і науки України, та Джанлуки Гріппи, керівника підрозділу з питань стратегії та інструментів Європейської політики сусідства Європейської служби зовнішніх дій. Функції української частини секретаріату кластеру виконує Урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

  Сторонами було обговорено прогрес в Україні та ЄС у сферах науки та технологій, інформаційного суспільства, аудіовізуальної політики, освіти, навчання та молоді, культури, спорту та фізичної культури, а також у відповідних сферах співробітництва, окреслено завдання на наступний період.

  Зокрема у сфері освіти, навчання та молоді було розглянуто стан та основні завдання освітньої реформи в Україні, що передбачає докорінні зміни на всіх рівнях освіти. Завдяки таким інструментам підтримки ЄС як Еразмус+ та еТвіннінг, широкій співпраці з Європейським фондом освіти, Україна має змогу впроваджувати системні реформи у середній, професійній та вищій освіті. Сторони обмінялися думками щодо основних положень проекту рамкового Закону України «Про освіту» та концепції Нової Української Школи.

  У сфері молоді Українська Сторона висловила готовність здійснити усі необхідні заходи з метою започаткування роботи в Україні, як країні-партнері Східного партнерства, інформаційного контактного пункту у сфері молоді (Youth contact point). Також Сторону ЄС було поінформовано про прогрес, досягнутий у сфері молодіжної політики з часу проведення першого засідання кластеру 4.

  У сфері науки та технологій об’єктом дискусії стали можливості, які надав Україні статус асоційованого членства у Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020», а також результати набуття Україною статусу асоційованого члена програми наукових досліджень та навчання Євратом. В свою чергу, Українська сторона прозвітувала про імплементацію висновків та рекомендацій за результатами аудиту Європейською Комісією української системи наукових досліджень та інновацій (Policy Support Facility).

  У сфері культури сторони обговорили основні підходи, закладені у Закон України «Про Український культурний фонд», який надасть змогу урівняти в доступі до бюджетних ресурсів урядовому і неурядовому секторам, дозволить подолати системний розрив між ними, а також Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», який має на меті створення сприятливих умов для розвитку кіновиробництва, встановлення прозорих процедур здійснення фінансування державою проектів у сфері кінематографії. Відбувся обмін думками щодо перспектив участі України у програмі ЄС «Креативна Європа», зокрема підпрограмі «Медіа» (відповідна Угода про участь у Програмі 3 лютого 2016 р. ратифікована Верховною Радою України). Українська сторона поінформувала, що план діяльності бюро «Креативна Європа Україна» на 2017 рік містить як заходи, спрямовані на максимальне поширення інформації про програму «Креативна Європа» серед потенційних учасників, так і проведення консультацій за конкретними напрямами.

  У сфері інформаційного суспільства Українська Сторона поінформувала про стан підготовки законопроекту про телекомунікації та відповідної дорожньої карти. Триває активна діяльність у рамках Мережі регуляторних органів електронних комунікацій країн Східного партнерства, що фінансується Європейською Комісією. У рамках Мережі створено три експертні робочі групи, а саме: експертна робоча група з питань бенчмаркінгу (BEWG), експертна робоча група з питань використання діапазону частот 700 МГц (SEWG) та експертна робоча група з питань роумінгу (REWG). Остання була створена за ініціативи НКРЗІ і наразі, український регулятор очолює її.

  У сфері спорту та фізичної культури було зазначено про приєднання України до міжнародних документів, спрямованих на боротьбу із допінгом, та розроблення національної антидопінгової програми як частини всесвітньої антидопінгової програми, що ґрунтується на принципах, викладених у Кодексі ВАДА (Всесвітньої антидопінгової агенції). З метою реалізації Конвенції Ради Європи проти маніпулювання спортивними змаганнями здійснюються заходи щодо створення Національної платформи з метою боротьби з маніпулюваннями спортивними змаганнями.

  Щодо аудіовізуальної політики було обговорено створення в Україні системи суспільного телебачення і радіомовлення, що є одним із зобов’язань України перед Радою Європи, а також про стан підготовки законопроекту про аудіовізуальні послуги. Сторони наголосили на важливості наближення українського законодавства до норм ЄС, зокрема, відповідно  до  Додатку XXXVII Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.