• In English
 • Роль організацій із захисту прав споживачів доцільно посилити на законодавчому рівні, - Володимир Лапа
  опубліковано 04 травня 2017 року о 13:33

  Доцільно на законодавчому рівні посилити роль громадських організацій із захисту прав споживачів. таку думку висловив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв’ю УНІАН.

  «Я бачу певний нонсенс у тому, що ми можемо приймати скарги від громадян, але не від організацій із захисту прав споживачів. Якби вони мали такі повноваження, то щонайменше в плані опрацювання та підготовки документів робота проводилася б набагато якісніше», - зазначив Володимир Лапа.

  Держпродспоживслужба підтримує ініціативу на законодавчому рівні посилити роль громадських організацій, інкорпорувати їх в систему державного контролю, тому що вони в багатьох випадках грають активну роль.

  «У перспективі можна було б зробити якусь дворівневу систему. У деяких країнах це так і працює: на рівні громадських організацій проводиться розгляд справи, надаються рекомендації суб’єкту господарювання, а якщо він не прислухається, тоді вже повний пакет документів направляється в орган державного контролю. Це зняло б пласт роботи й наблизило нас до споживача», - додав Голова Держпродспоживслужби. При цьому він зауважив, що ставлення депутатського корпусу до цього питання дуже обережне і консервативне.