• In English
 • Україна зберегла статус "Країна пріоритетного спостереження" згідно зі Спецдоповіддю 301, - Мінекономрозвитку
  опубліковано 04 травня 2017 року о 13:25

  Офіс торговельного представника США (USTR) опублікував щорічний Звіт «2017 Спеціальна доповідь 301» за підсумками огляду стану охорони і захисту прав інтелектуальної власності в торговельних партнерів США по всьому світу.

  За результатами публічних слухань Офісу Торговельного представника США, Україні вдалося зберегти свій статус «Країна пріоритетного спостереження» (Priority Watch List).

  Експерти Офісу Торговельного представника США позитивно оцінили окремі заходи, яких вжила Україна у напрямку покращення захисту прав інтелектуальної власності.

  Серед іншого, в Офісі Торгпредставника США схвально відгукуються про ухвалення у 2016 році законодавства для створення Вищого спеціалізованого суду з питань інтелектуальної власності, який має розпочати свою роботу у вересні 2017 року. Позитивний відгук від американських експертів  отримало рішення щодо ліквідації Державної служби інтелектуальної власності, яка протягом тривалого часу піддавалася критиці за непрозору та заангажовану діяльність. Стриманий позитивний відгук отримали рішення із вдосконалення діяльності організацій колективного управління зі збору роялті, включаючи відповідний законопроект, розроблений Мінекономрозвитку за сприяння Всесвітньої організації інтелектуальної власності при участі представників міжнародних організацій у сфері колективного управління та експертного середовища. Окремо позитивно у Спецдоповіді 301 відмічається прийняття Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» як відображення нової політичної волі України щодо  вирішення проблемних питань у сфері дотримання прав інтелектуальної власності.

  «Україна зберегла статус у Списку 301, адже за 2016 рік Уряд, Мінекономрозвитку разом з Верховною Радою та Президентом України провели велику роботу. Зокрема, щодо подолання Інтернет-піратства у сфері авторського права і суміжних прав. Ми продовжуємо роботу з легалізації комп’ютерних програм в органах виконавчої влади та вирішенням проблем сфери колективного управління майновими правами. Реформа у сфері інтелектуальної власності є одним із пріоритетів діяльності Уряду на 2017 рік, найближчим часом втілимо інституційні зміни у державному управлінні сферою ІВ», – відзначив Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

  За його словами, Україна через реформи поступово покращить правовий захист у сфері прав інтелектуальної власності і це позитивно позначиться на оцінках щодо України та її позиції у Спецдоповіді 301.

  «Наше завдання - забезпечити належний рівень захисту прав інтелектуальної власності усіх результатів творчої та креативної праці. Це покращить оцінку Офісу Торговельного представника США та позицію України у Спецдоповіді 301. Передусім це покращить економічний розвиток України, стимулюючи винаходи та інновації, привабить в Україну значні інвестиції», - наголосив Степан Кубів.

  За його словами, Україна має іще багато роботи у цій сфері, однак рекомендації, які містить Спецдоповідь 301, є одним із вказівників, на які варто орієнтуватися у подальшій роботі.

  Зі звітом «2017 Спеціальна доповідь 301» можна ознайомитись за посиланням: https://ustr.gov/sites/default/files/301/2017%20Special%20301%20Report%20FINAL.PDF

   

  Довідково

  Доповідь (Special 301 Report on Intellectual Property Rights) є результатом щорічного перегляду ОТП США стану захисту прав інтелектуальної власності в різних країнах світу та відображає основні порушення у сфері інтелектуальної власності, а також рекомендації з боку Сполучених Штатів щодо мінімізації чи повного усунення таких порушень. У Доповіді зазначається, що галузі економіки США, що пов’язані з IB, забезпечують 45,5 млн. робочих місць у США, що становить близько 30% всього ринку праці у США.

  ОТП США вніс 34 країни до списків «Країн спостереження» (Watch List) та «Країн пріоритетного спостереження» (Priority Watch List).