• In English
 • Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання Оргкомітету з підготовки та відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
  опубліковано 03 травня 2017 року о 16:23

  Сьогодні, 3 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  У засіданні оргкомітету взяли участь Міністр культури Євген Нищук, голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович та інші члени Оргкомітету.

  Учасники засідання обговорили ідейне та змістовне наповнення заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символами цьогорічних заходів будуть вже усталені символ «Мак пам’яті» та гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

  Окрім вже традиційних урочистих заходів за участю перших осіб держави,  8 травня планується відкриття фотодокументальної виставки, присвяченої внеску українського народу в боротьбу з нацизмом «УПА: відповідь нескореного народу», а 9 травня за участю представників релігійних громад Києва відбудеться поминальне богослужіння «Героям слава! Пам'ять живе» та молебень за мир в Україні.

  Як повідомлялося раніше, на засіданні Уряду під головуванням Володимира Гройсмана було прийнято рішення про підвищення розмірів виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році в середньому на 26%. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів від 5 квітня 2017 р. № 223.

  Павло Розенко доручив Міністерству соціальної політики України забезпечити вчасну і в повному обсязі виплату підвищеної разової допомоги до 5 травня учасникам війни та членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань.

  Як відомо, Уряд встановив такі розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2017 році:

  1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  I групи - 3500 гривень;

  II групи - 3100 гривень;

  III групи - 2700 гривень;

  2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, - 1200 гривень;

  3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3500 гривень;

  4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 600 гривень;

  5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 500 гривень.

  Окремо Віце-прем’єр-міністр України зупинився на питанні безпеки проведення заходів. Присутні на засіданні представники Нацполіції та СБУ запевнили, що вживаються всі необхідні заходи, щоб запобігти провокаціям та спробам розхитати ситуацію в країні.