• In English
 • Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн 98 тис. внутрішньо переміщених осіб
  опубліковано 03 травня 2017 року о 13:06

  Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі сходу України.

  З початку проведення на сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО в інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн 98 тис. 505 осіб, з яких 184 тис. 505 дітей та 507 тис. 946 осіб з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн 75 тис. 667 осіб та Автономної Республіки Крим і міста Севастополя 22 тис. 838 осіб.

  Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції на вокзалах, координують дії щодо їх розселення і вирішення побутових питань, а також взаємодіють з місцевими органами влади, благодійними та волонтерськими організаціями.

  Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки.

  Загалом від початку проведення АТО на сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу 178 тис. 829 внутрішньо переміщеним особам, у тому числі 49 тис. 347 дітям та 30 тис. 581 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

  Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання у кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).