• In English
 • Водогосподарники обмінялися позитивним досвідом роботи із залучення інвестицій, впровадження енергозберігаючих технологій та проведенням робіт з біомеліорації
  опубліковано 28 квітня 2017 року о 11:37

  Під час планового засідання колегії Держводагентства, що відбулося 27 квітня 2017 року під головуванням Голови Агентства Ірини Овчаренко, було обговорено досвід роботи із залучення інвестицій, впровадження енергозберігаючих технологій та проведення робіт з біомеліорації.

  Засідання було присвячене підведенню підсумків діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за І квартал 2017 року і визначенню основних напрямків сталого функціонування галузі у ІІ кварталі поточного року.

  Участь у зазначеному засіданні взяли члени колегії Держводагентства, керівники та фахівці центрального апарату, представники басейнових та обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів та технічних шкіл.

  У своїй промові Голова Агентства Ірина Овчаренко зупинилася на основних аспектах діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу, зокрема закцентувала увагу на проведеній нормативно-правовій роботі апарату Агентства. Наголошувала на необхідності залучення інвестиційних коштів у розвиток галузі. Інформувала присутніх про законодавчі зміни, що стосуються питань будівництва.

  Також вона наголосила на першочергових завданнях, що поставлені перед керівниками водогосподарських організацій. А саме, у зв’язку з реформуванням системи моніторингу довкілля в Україні необхідно забезпечити ефективне підвищення кваліфікації фахівців лабораторій моніторингу вод та ґрунтів. Націлювала водогосподарників долучатися до розробки геопорталу «Водні ресурси України», зокрема вносити конкретні практичні пропозиції. Окрема увага була приділена питанням охорони праці.

  З доповідями, за напрямками діяльності виступали заступники Голови Агентства та керівники структурних підрозділів. Перший заступник Голови Агентства Михайло Хорєв підвів підсумки за І квартал в експлуатаційних питаннях водогосподарських систем, проінформував про загальний стан підготовки водогосподарських об’єктів до поливного сезону та ін. Заступник Голови Павло Гвозденко окремо зупинявся на питаннях оптимізації діяльності технічних шкіл, що належать до сфери управління Агентства; змін у законодавстві, що регулюють водні відносини, здійснення заходів з протипаводкового захисту територій від шкідливої дії вод та ін.

  Після отриманих настанов від представників апарату Агентства водогосподарники обмінювалися позитивним досвідом роботи за різними напрямками. Зокрема, очільник Полтавського обласного управління водних ресурсів Володимир Фомичов розповів присутнім про позитивні зрушення з відновлення працездатності зрошувальних систем на умовах державно-приватного партнерства.

  Начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Рось Петро Бабій проінформував про позитивний досвід впровадження біомеліорації Басейновим управлінням водних ресурсів річки Рось. Демонстрував наглядні приклади покращення екологічного стану водойм шляхом розведення риб-меліорантів.