• In English
 • Спроможні міністерства як драйвери реформ Уряду
  опубліковано 26 квітня 2017 року о 14:26

  26 квітня на засіданні Уряду Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко презентував концепцію підвищення спроможності міністерств в рамках реформи державного управління. Оновлені міністерства повинні стати драйверами реформ.

  Реформа державного управління - пріоритетна для Уряду, адже від її успіху залежить успіх впровадження всіх інших реформ.

  Вона відбуватиметься в трьох напрямках:

  нові підходи: стратегічне планування, фокусування на пріоритетах та прийняття виважених рішень на основі аналізу політики;

  нові структури: міністерства та Секретаріат КМУ;

  нові люди: сучасні методи управління персоналом та залучення фахівців з питань реформ.

  Уряд починає перетворення міністерств з реліктів радянської командно-адміністративної системи на ефективні та динамічні драйвери реформ.

  Міністерства повинні ініціювати та формувати державну політику у сфері відання, вносити на розгляд Уряду політичні ініціативи та проекти відповідних актів законодавства, забезпечувати реалізацію державної політики, координувати діяльність підпорядкованих йому органів, установ та організацій.

  Через цю трансформацію двома хвилями пройдуть усі міністерства. Всі кроки з реформи міністерств координуватимуться Міністром Кабінету Міністрів.

  Фокус роботи Міністерства – формування державних політик у сферах своєї відповідальності. Це: аналіз проблем, підготовка виважених пропозицій їх рішень, нормативно-правове регулювання сфери, оцінка ефективності державної політики.

  Ключовими кроками у впровадженні реформи міністерств стануть:

  формування нових підрозділів, відповідальних за формування та аналіз політики, а також за стратегічне планування;

  набір фахівців на конкурсній основі у нові підрозділи;

  запровадження сучасних інструментів електронної взаємодії.