• In English
 • Фахівці Міністерства оборони України вивчали основні принципи Директиви 2009/81/ЄС щодо закупівель у сфері оборони
  опубліковано 26 квітня 2017 року о 11:48

  У Києві, 25 квітня, пройшов семінар на тему: “Основні принципи Директиви 2009/81/ЄС щодо закупівель у сфері оборони” організований Центром зі зниження ризиків корупції в оборонному секторі (CIDS), Посольством Королівства Норвегії на запит Проектного офісу реформ МО України та Міністерства оборони України. Директива ЄС регулює процедури здійснення публічних закупівель для цілей оборони та правила закупівель інших чутливих товарів, робіт та послуг для гарантування безпеки на засадах прозорості та конкурентноздатності.

  Директива створює спільний (внутрішній) ринок ЄС в секторі оборони та безпеки. Урядом України заплановано впровадження Директиви ЄС у 2019 році.

  Досвідом та рекомендаціями застосування положень Директиви ділилася експерт CIDS з державних закупівель, а також колишній заступник директора Департаменту закупівель Міністерства оборони Хорватії.

  «Нам треба працювати над цією Директивою ЄС, тому що за Стратегічним оборонним бюлетенем ми маємо до кінця цього року розробити пропозиції до законів, які дозволять нам робити публічні закупівлі озброєння, міжнародні закупівлі тощо», – зазначив менеджер Проектного офісу реформ МО України Артур Переверзєв.

  Довідково

  Законодавча база Республіки Хорватії визначає процеси закупівель, починаючи з планування до складання річних планів закупівель, які підписує Міністр оборони. Хоча закриті закупівлі не проводяться шляхом прямих переговорів, між тими суб'єктами господарської діяльності, які мають діючий допуск до секретної інформації, повинні проводитися торги. Прийняття Директиви 2009/81/ЄС Урядом Республіки Хорватії вплинуло на збільшення рівня прозорості, що знизило рівень закритих закупівель від 51% з 2012 року до 0% станом на 2017 рік.