• In English
 • Юрій Стець: Ми, об’єднавшись, маємо використати всі ресурси, аби захистити журналістів
  опубліковано 26 квітня 2017 року о 09:20

  25 квітня Міністр інформаційної політики України Юрій Стець взяв участь у презентації спеціального видання НСЖУ «Жертви безкарності» про українських журналістів, які за останні кілька років стали жертвами агресії.

  Міністр під час презентації заявив, що журналісти, які працюють за стандартами журналістики, будуть захищені завдяки використанню всіх ресурсів, зокрема й адміністративних.

  Юрій Стець: «Найближчим часом у Міністерстві з'явиться радник із питань захисту прав журналістів. Важливо, щоб ця людина була запропонована журналістським середовищем».

  Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко переконаний, що завдяки співпраці НСЖУ та МІП буде досягнуто позитивних результатів щодо подолання безкарності за порушення прав представників ЗМІ.

  Голова також згадав про справи Миколи Семени та Романа Сущенка – українських журналістів, незаконно ув'язнених РФ.

  У рамках презентації відбулася також зустріч із героями публікацій – журналістами, що постраждали в Києві або регіонах під час Євромайданів, а також уже в мирний час.

  Усі зауваження та пропозиції від учасників заходу МІП використовуватиме у своїй роботі.

  Участь у презентації взяли: Міністр інформаційної політики України Юрій Стець; голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко; журналісти, що постраждали під час виконання свої обов’язків, юристи.

  Зазначимо, героями видання «Жертви безкарності» є українські журналісти, які за останні кілька років стали жертвами агресії. У ході підготовки матеріалів спецвипуску було проведено близько 100 інтерв’ю з колегами, які постраждали під час виконання професійних обов’язків. Частина з цих історій – як приклади безкарності за злочини проти журналістів – увійшла до спецвипуску, видання якого підтримано Міжнародною федерацією журналістів.