• In English
 • Україна не має зобов'язань підвищувати пенсійний вік, - Павло Розенко
  опубліковано 25 квітня 2017 року о 11:02

  У тексті Меморандуму між Україною і МВФ немає жодних зобов’язань щодо  підвищення пенсійного віку для українців. Про це в ефірі телеканалу «ZIK» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Меморандум з МВФ вперше за 15-річну історію оприлюднений на сайті Міністерства фінансів України. І кожен може переконатися, що сенсацій там немає, за ці три тижні ніяких катаклізмів в Україні не трапилося. Там немає жодної згадки про підвищення пенсійного віку в Україні, - сказав він. - І разом з тим ми постійно чуємо розмови про необхідність підвищення пенсійного віку. Потрібно розуміти, що чим більше буде таких безпідставних розмов, тим менше шансів провести будь-яку пенсійну реформу у Парламенті».

  Павло Розенко вкотре підкреслив, що при нині низькій тривалості життя українців підвищувати пенсійний вік неприпустимо. «Я категоричний противник підвищення пенсійного віку зараз, на цьому етапі розвитку України. Я вважаю, що при нині низькій тривалості життя це неприпустимо», - зауважив він.

  Головний маркер МВФ щодо пенсійної реформи, за словами Павло Розенка, це вимога того, що нова пенсійна система має запрацювати в Україні  з 1 січня 2018 року.

  «І наше головне завдання - зробити справедливу пенсійну систему - насамперед для українців. Реформа буде проводитися не для МВФ, а для нинішніх пенсіонерів, які чекають підвищення пенсій, і для прийдешніх поколінь, яким потрібно дати шанс на достойну пенсію в майбутньому», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Павло Розенко також зазначив, що відчутне збільшення розміру пенсій відбудеться після запровадження в Україні трирівневої  пенсійної системи, коли нарешті почнуть працювати паралельно три рівні: нинішній солідарний , накопичувальний і система недержавного пенсійного страхування. «Тоді кожна людина буде мати можливість формувати своє пенсійне майбутнє», - додав він.