• In English
 • Держенергоефективності: Одещина - перспективний регіон для ЕСКО-інвесторів
  опубліковано 24 квітня 2017 року о 18:40

  Одещина розпочала цілеспрямовану роботу із запровадження енергосервісу в бюджетній сфері у 2017 році. Першим кроком представників Одеської облдержадміністрації та обласної ради у цьому напрямі стало проведення  консультацій з експертами з питань ЕСКО.

  Основною метою зустрічі став пошук компаній, що мали успішний досвід роботи у 2016 році та розглядають можливість реалізації подальшої діяльності й в цьому році, зокрема і в Одеській області. У ході перемовин також було надано техніко-економічні показники бюджетних установ для подальшого ознайомлення потенційних інвесторів.

  За результатами зустрічі місцевою владою проведено перемовини з першою зацікавленою у співпраці ЕСКО-компанією.

  У ході переговорів заступник Одеського міського голови Павло Вугельман засвідчив конструктивну налаштованість усієї вертикалі міської влади для забезпечення прозорого та швидкого процесу укладення енергосервісних договорів.

  «Представлення вичерпних характеристик бюджетних установ, вільний доступ для проведення технічного обстеження, ознайомлення із наявними енергоаудитами є гарантованими інструментами влади назустріч усім ЕСКО-компаніям», - запевнив П. Вугельман.

  Консультації із обласною владою пройшли в аналогічному конструктивному діалозі. Досягнуто домовленостей щодо перевірки технічних та енергетичних характеристик усіх бюджетних установ в регіоні для їх подальшого представлення потенційним інвесторам. Корисним для інвесторів буде і запроваджений он-лайн енергетичний моніторинг бюджетної сфери, що охоплює понад 500 установ.

  Нагадаємо, що завдяки зусиллям Держенергоефективності та Савранської районної державної адміністрації Одеської області наприкінці минулого року було підписано перший в Україні енергосервісний договір на впровадження ЕСКО-компанією заходів з енергоефективності у бюджетній установі – Осичківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Савранського району Одеської області. Сьогодні компанія почала отримувати повернення вкладених у модернізацію коштів.