• In English
 • Співпраця України та Угорщини в аграрній сфері стає все більш результативною, - Ольга Трофімцева
  опубліковано 24 квітня 2017 року о 10:17

  Україна та Угорщина мають розвинені аграрні сектори та мають багато напрямків для створення спільних цікавих проектів, а також ніш для збільшення обсягів двосторонньої торгівлі.

  Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева в рамках україно-угорського аграрного бізнес-форуму, який було проведено 21-го квітня, в угорському місті Кішварда.

  З угорської сторони прийняли участь Міністр національного розвитку Угорщини Міклош Шестак, Державний секретар з питань державних земель Міністерства землеробства Угорщини Мартон Орш Бітай та її поважність, Посол України в Угорщині пані Любов Непоп.

  «Наші країни є сусідами, тому особливе значення має прикордонне співробітництво в аграрній сфері. Як Угорщина, так і Україна мають добре розвинені аграрні сектори, а тому існує чимало цікавих напрямків для спільних проектів та ніш для збільшення обсягів двосторонньої торгівлі», - заявила Ольга Трофімцева.

  Під час зустрічей, проведених в рамках форуму, сторони обговорили можливості розширення двостороннього співробітництва в прикордонних регіонах, в тому числі завдяки програмі уряду Угорщини для угорців, які проживають на Закарпатті. Також іншими важливими темами для співпраці є виноробство, органічне сільське господарство та ветеринарія.

  «Маленьке містечко Кішварда зібрало сьогодні чимало учасників форуму та компанії з двох країн. Цей форум став, з одного боку, символом практичних кроків для розвитку наших відносин в аграрному секторі, а з іншого боку - дуже практичною платформою встановлення ділових стосунків між бізнесом. І я сподіваюсь, що сьогодні ми започаткували добру традицію проведення таких бізнес-форумів для наших компаній»,- наголосила Ольга Трофімцева.

  Довідково

  За 2016 рік сума товарообігу сільськогосподарської продукцією між двома країнами склала $121,5 млн. З яких експорт - $ 37,2 млн., а імпорт -$ 84,2 млн. Ключовими товарами експорту стали: залишки і відходи харчової промисловості –$10 млн; насіння олійних культур – $5,2 млн; шроти та інше –$ 3,3 млн; мед натуральний – $ 2,8 млн; олія – $ 2,2 млн; сіль – $ 1,7 млн; різні інші харчові продукти – $ 1,6 млн; какао-боби, шоколад – $1,3 млн. А імпорту: зернові злаки – $ 28,7 млн; залишки і відходи харчової промисловості – $ 17,1 млн; різні інші харчові продукти – $ 9,9 млн; живі тварини –$ 5,8 млн; насіння олійних культур – $ 4,7 млн; продукти переробки овочів, плодів – $ 4,3 млн.