• In English
 • МІП: Конкурси на частоти, що прораховані для потреб АТО та Криму, відбудуться у квітні та травні
  опубліковано 19 квітня 2017 року о 14:56

  Комісія з питань відновлення мовлення при Міністерстві інформаційної політики України ініціювала замовлення прорахунку нових частот у Луганській та Донецькій областях і погодила перелік частот у зоні проведення АТО та в Херсонській області, щодо яких Національна рада має оголосити конкурси.

  Зокрема, на конкурси потраплять FM-частоти, що були прораховані в Покровську, Костянтинівці, Бахмуті та Краматорську Донецької області; в Щасті, Старобільську та Кремінній Луганської області.

  За словами члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського, протягом останніх трьох років у зоні проведення практикується спрощена система – надання дозволів на тимчасове мовлення.

  Але на дозволи можуть претендувати лише ті редакції, які вже мають ліцензії Національної ради.

  «Ми ініціюємо конкурси саме для того, щоби в зоні проведення АТО з'явилися нові радіостанції», – підкреслив Костинський.

  Для потреб Криму Комісія рекомендувала проведення конкурсу на цифрову частоту, прораховану для с. Чонгар Херсонської області. Це дозволить охопити північ Криму цифровим сигналом 4-5 українських телеканалів у стандарті DVB-T2.

  Також Комісією ініційоване замовлення нових FM-радіочастот: у Станиці Луганській, Попасній, Світлодарську Луганської області; в Авдіївці та Мар’їнці Донецької області.

  Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила, що наразі Міністерство продовжує перемовини із зарубіжними партнерами з метою розвитку українського телевізійного та радіомовлення, а також підтримки та розвитку Суспільного мовлення (ПАТ “НСТУ”) в зоні проведення АТО та поза її межами.

  Розвиток мовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму відбувається в рамках діяльності Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення. Керівництво Комісії здійснюють очільники Міністерства інформаційної політики України, Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.