• In English
 • Андрій Рева: Пенсійний вік залишиться незмінним, а пенсіонери нарешті отримають чесно зароблені своєю працею гроші
  опубліковано 14 квітня 2017 року о 15:33

  «Пенсійна реформа, яка вже скоро буде запропонована Парламенту, є результатом річної роботи усього Уряду, консультацій з міжнародними спеціалістами та з експертами в Україні. Ми відстояли нашу позицію про те, що загальний пенсійний вік залишається незмінним», – заявив Міністр соціальної політики 12 квітня на засіданні Комітету Верховної Ради з економічної політики, звітуючи про роботу Міністерства у 2016 році та основні завдання на цей рік.

  За його словами, у минулому році перед Міністерством соціальної політики стояли 4 пріоритетні завдання: реформування системи оплати праці та закладення основи для підвищення вартості робочої сили, посилення адресності соціальних виплат і запровадження принципу «гроші ходять за людиною», пенсійна реформа та розвиток системи надання адміністративних послуг соціального характеру на рівні територіальних громад.

  Він розповів про ту увагу, яку було приділено соціальному захисту низькооплачуваним категоріям працівників та громадянам з низьким рівнем доходів. Так, вперше за декілька років було внесено зміни до держбюджету про зростання соціальних стандартів на 16%, при офіційному рівні інфляції 12,4%.

  «У державному бюджеті на 2017 рік передбачено зростання соціальних стандартів на 10% при прогнозованому показнику інфляції 8,4%. Така тенденція зростання соціальних стандартів забезпечить поетапне збільшення реальних доходів громадян та відновлення їхньої купівельної спроможності», - підкреслив Андрій Рева.

  Так, у рамках виконання поставлених завдань Урядом 23 серпня 2016 року було підписано тристоронню Генеральну угоду з профспілковими організаціями та представниками роботодавців, яка містить 158 положень та низку рекомендацій для колективних переговорів на галузевому, територіальному та локальному рівнях. Окремий розділ цієї Угоди було повністю присвячено питанню підвищення рівня оплати праці як одному з найважливіших питань соціальної політики.

  «Уряд спільно з роботодавцями взяв на себе зобов’язання забезпечити зростання заробітної плати на вищому рівні, ніж прогнозний індекс споживчих цін. Це зобов’язання виконано – при індексі споживчих цін у січні-лютому цього року порівняно з відповідним періодом минулого року на рівні 13,9%, зростання середньої заробітної плати склало 36,8%», - підкреслив Міністр.

  Коментуючи питання адресності соціальних виплат, Міністр зазначив, що це питання впливає в першу чергу на ефективність використання коштів платників податків та зменшення корупційного поля. Адже кошти повинні виділятися конкретним громадянам на визначені законодавством цілі.

  Під час виступу Міністр окремо подякував народним депутатам за підтримку розробленого Урядом Закону №1774, який був ключовим у сфері реформування ринку оплати праці та трудових відносин.

  «Хочу подякувати усім народним депутатам, які голосували за цей закон, бо він відкрив дорогу до глибокого реформування не тільки заробітної плати, але й пенсійної системи України. Близько 4,5 мільйона громадян отримали більшу заробітну плату, було легалізовано значну частку оплати праці, а це означає, що люди матимуть законне право на більшу пенсію», - наголосив Андрій Рева.