• In English
 • Павло Розенко: Підписання Меморандуму щодо запровадження національної платформи раннього втручання є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому
  опубліковано 13 квітня 2017 року о 16:10

  Сьогодні, 13 квітня, Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння для запровадження національної платформи раннього втручання.

  Меморандум підписали Міністерство охорони здоров'я, Міністерство освіти і науки та Міністерство соціальної політики, а також Національна Асамблея людей з інвалідністю України, Благодійний фонд «Інститут раннього втручання», Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», Фундація «Soft Tulip» (Нідерланди), Європейська асоціація раннього втручання «EURLYAID» та ЮНІСЕФ.

  Ця платформа будуватиме діалог між громадянським суспільством і Урядом щодо створення системи раннього втручання в Україні, яка допомагатиме маленьким дітям з інвалідністю, порушеннями розвитку та ризиком їх виникнення і їхнім батькам. За оцінкою експертів, майже 250 000 дітей в Україні віком до 4-х років можуть потребувати такої допомоги.

  Як зазначив Павло Розенко на церемонії підписання Меморандуму, цей документ дозволить консолідувати зусилля з метою формування та реалізації державної політики щодо запровадження та розбудови в Україні системи раннього втручання. «Ця система спрямована на дітей раннього віку з порушеннями розвитку або ризиком виникнення таких порушень та орієнтована на підтримку батьків чи законних представників таких дітей та має на меті забезпечити кращі інтереси дитини», - сказав він.

  За його словами, розроблення єдиних підходів створення та розбудови в Україні системи раннього втручання сприятиме розвитку інклюзії дітей з інвалідністю та їх батьків або осіб, які їх заміняють. А це, в свою чергу, запобігатиме інвалідизації дітей та їх подальшому потраплянню в інтернатні установи.

  «Співпраця всіх підписантів Меморандуму забезпечить здійснення системних узгоджених заходів для якнайкращої допомоги сім’ям, що виховують дітей з інвалідністю з метою забезпечення права кожної дитини на виховання та розвиток у сімейному оточенні. Тому підписання зазначеного Меморандуму є значним здобутком для кожної дитини та для України в цілому», - наголосив Павло Розенко.