• In English
 • У жовтні для 5 млн пенсіонерів підвищення пенсій відбудеться уперше за чотири роки, - Павло Розенко
  опубліковано 13 квітня 2017 року о 09:31

  Осучаснення пенсій, заплановане Урядом у жовтні 2017 року у рамках проведення пенсійної реформи, стосуватиметься більше 5 млн пенсіонерів. Про це в інтерв’ю «5 каналу» заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  «Протягом останніх років мінімальний розмір пенсії ми все-таки піднімали, а людям, які отримують пенсії у проміжку між 1400грн і 4500 грн, протягом чотирьох років жодної індексації не проводилося. А це все-таки більше 5 млн українців. І це дуже важливо, що ми визначилися, що осучаснення пенсій стане одним із елементів пенсійної реформи», - сказав він, зазначивши, що при цьому головне забезпечити справедливість. «А справедливість полягає у тому, що ті люди, які мають достатній стаж роботи, працюють тривалий час у легальному секторі економіки,  повинні отримувати достойні пенсії», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  Водночас Павло Розенко зауважив, що пенсійна реформа, над якою сьогодні працює Уряд, охоплює значно ширше коло питань. «Питань, навколо яких ми ведемо дискусії по пенсійній реформі, безумовно, значно більше. І сподіваюся, що протягом місяця-двох ми вийдемо на оприлюднення повної, комплексної, пенсійної реформи», - зазначив він.

  «Я б дуже хотів, щоб нинішній Уряд уникнув якраз проблем і помилок так званої пенсійної реформи 2011 року, коли дискусія точилася лише навколо питань солідарної системи - що робити з пенсійним віком чи стажем. Саме через це тоді пенсійна реформа була дискредитована, а не проведена», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

  «Пенсійна реформа – це не лише зміна параметрів солідарної системи. Повноцінна реформа неможлива без запровадження накопичувального рівня і недержавного пенсійного страхування. Адже відповідно до тієї моделі пенсійної системи, яка записана в чинному законодавстві, солідарна частина займає лише 60% від загального розміру пенсії, 30 % - це накопичувальна система, і 10% - недержавне пенсійне страхування. Тому якщо реформувати лише солідарну систему, це все-одно буде лише 60% від того, що реально може отримувати людина, яка виходить на пенсію», - пояснив Павло Розенко.

  Як відомо, раніше Павло Розенко повідомляв, що у 2017 році для 8 млн пенсіонерів, розмір пенсійних виплат яких залежить від мінімальної пенсії, зросте щонайменше на 10%. Перше підвищення розміру мінімальної пенсії відбудеться вже з 1 травня.