• In English
 • Тарас Кутовий представив головні результати роботи Мінагрополітики за рік
  опубліковано 12 квітня 2017 року о 19:13

  Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий  озвучив результати діяльності своєї команди за рік під час звіту Уряду на засіданні економічного комітету Верховної Ради. Серед головних досягнень та пріоритетних завдань – питання держпідтримки, розширення ринків збуту, проведення земельної реформи та приватизація держпідприємств.

  «Бюджетна підтримка зросла у 15 разів - на цей рік є 5,45 млрд грн. 1% від виробництва сільгосппродукції буде спрямовано на підтримку аграріїв. До того ж, ця програма закріплена на 5 років. Також важливо, що компенсацію за придбання сільгосптехніки українського виробництва збільшено до 20% від її вартості», - повідомив Тарас Кутовий.

  Також Міністр зазначив, що за рік Україна суттєво наростила зовнішньоторговельний обіг продукції АПК. Товарообіг склав 19,6 млрд дол. (або 26,1% всього зовнішньоторговельного обігу України).

  «Позитивне сальдо - 11,3 млрд дол. 66 млн тонн вироблено зернових у цьому році. Капітальні інвестиції за цей рік склали рекордну кількість у 61 млрд грн. Тому абсолютно очевидно, що сьогодні аграрна галузь є рушійною силою для всієї економіки України», - прокоментував Міністр.

  Тарас Кутовий подякував Верховній Радій України за ратифікацію кредиту від Європейського інвестиційного банку. На сьогоднішній день йде напрацювання розподілу кредиту через українські банки, за яким аграрії зможуть отримати 400 млн євро за суттєво зниженою кредитною ставкою фінансування.

  Серед вагомих досягнень Міністр відзначив і процеси, які стосуються земельної реформи.

  «Запрацювали нові електронні сервіси в земельних відносинах. Впроваджено нову антикорупційну практику екстериторіального погодження проектів землеустрою. Такі нововведення дуже сильно скорочують усі маневри, пов’язані з будь-якими корупційними зловживаннями», - підкреслив Тарас Кутовий.

  Окрім того, Міністр подякував Уряду за виділені кошти на впровадження нового рибоохоронного патруля. Новий патруль на сучасній техніці працює вже в 6-ти областях. Протягом 2017-го року планується запуск рибного патруля в усіх областях України.

  «Вперше за 19 років Україна отримала прибуток від діяльності океанічного флоту. До державного бюджету було сплачено 515 тис. доларів. І я думаю, що це гарний показник», - зауважив Тарас Кутовий.

  Також у своєму виступі Міністр повідомив, що за рік роботи Мінагрополітики подало 12 законопроектів у Верховну Раду.  З них: 1 прийнято, 6 ухвалено комітетами на розгляд народними депутатами, 5 знаходяться на опрацюванні.