• In English
 • На Львівщині відбувся випуск інструкторів, підготовку яких здійснювали військові фахівці ЗС Латвії
  опубліковано 10 квітня 2017 року о 11:24

  Днями у 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ понад два десятки українських військовослужбовців отримали сертифікати про завершення курсів базової підготовки інструкторів для сержантського складу.

  Такий курс проводиться вже вп’яте. Впродовж двох тижнів підготовкою українських військовослужбовців займалися професійні сержанти Збройних Сил Латвії.

  За словами начальника курсу старшого сержанта першого класу Збройних Сил Латвії Вілніа Карлсбергса, в українських військовослужбовців високий рівень підготовки. Курс підготовки був надзвичайно інтенсивним і спрямований на мотивацію й розуміння, адже інструктор та солдат мають зрозуміти, чому вони мають виконувати ту чи іншу дію у встановленому порядку, а саме під час навчання це все детально пояснювалося.

  «Нам вдалося досягти мети, і я був приємно вражений якістю підготовки українських військовослужбовців. Нам теж є багато чому в них навчитися, адже в багатьох з них вже є бойовий досвід», – підкреслив іноземний військовослужбовець.

  Усі курсанти були розподілені на групи по 5-7 чоловік, що сприяло більш якісній підготовці. Під час навчання викладачі особливу увагу приділяли методиці пересування на полі бою, веденню вогню. Заняття були організовані таким чином, що деякі з них проводили самі курсанти, адже після завершення вони вже самі навчатимуть військовослужбовців.

  Слід наголосити, що вперше за час проходження курсів підготовки їх успішно завершила військовослужбовець-жінка, яка є поки єдиною жінкою-інструктором у 184-му Навчальному центрі.