• In English
 • Енергоатом готовий реалізувати через ProZorro.Продажі непрофільні активи
  опубліковано 07 квітня 2017 року о 17:21

  7 квітня Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та ProZorro.Продажі підписали меморандум про співпрацю у новому спільному проекті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Фонду державного майна України та Transparency International Україна, який поширюється на сферу продажів державної власності.

  Через електронну систему «ProZorro.Продажі», в рамках пілотного проекту, державні підприємства зможуть виставити на продаж власне майно, зокрема, непрофільні активи. Згодом, очікується, що електронна система дозволить реалізовувати через прозорі аукціони так звані об’єкти малої приватизації, зокрема будівлі, цілісні майнові комплекси тощо.

  Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов розповідає: «Завдяки високій ефективності системи з лютого всі активи неплатоспроможних банків виставляються на продаж виключно через Prozorro.Продажі. Ми хочемо і далі масштабувати цей досвід на сферу управління державною власністю. Прозорі аукціони дозволять усунути цю проблему, продавати активи за ринковою ціною з користю для держави в цілому та конкретного держпідприємства окремо».

  За словами президента Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» Юрій Недашковський, компанія щорічно готова реалізовувати непрофільні активи (металобрухт та мастила) на декілька десятків мільйонів гривень. Також, у власності «Енергоатома» є більш вагомі непрофільні активи – надлишкові складські запаси на суму більш ніж 500 млн грн. Це матеріали для будівництва енергоблоків, тепломеханічне обладнання, трубопровідна арматура, електротехнічні вироби та інше майно, що накопичилося ще з часів Радянського Союзу.

  Юрій Недашковський пояснює: «На балансі “Енергоатома” непрофільні активи мають невеликі обсяги у грошовому вираженні, порівняно з основними видами діяльності підприємства, але їх продаж раніше викликав багато критики і нарікань від зовнішніх організацій стосовно непрозорості та необґрунтованості ціни. Тому ми намагалися уникати реалізації цих активів, не маючи нормальних прозорих процедур. Я думаю, що відпрацювавши за допомогою системи ProZorro.Продажі реалізацію незначних обсягів непрофільних активів ми зможемо вийти на достатньо ефективне управління і складськими запасами, позбавляючись від неефективних активів».

  «Ми із задоволенням приєднуємось до проекту ProZorro.Продажі, оскільки сподіваємось, що це нам дозволить навести лад і мати повну впевненість, що ми продаємо майно прозоро та за найвигіднішими цінами, які можна сформувати на ринку», - розповів Юрій Недашковський.

  Олексій Соболев, керівник проектного офісу «ProZorro. Продажі» нагадав, що підприємства, які бажають долучитися до проекту, можуть звертатися до команди через сайт.

  Нагадаємо, що новий вектор «ProZorro.Продажі» - реалізація державного майна через систему електронних аукціонів розпочав роботу 3 квітня. До проекту вже приєдналися державні компанії: Укргазвидобування, Укренерго та Східний гірничо-збагачувальний комбінат. Наразі розміщено перші лоти з металобрухтом.